Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelős állattartók, ti nem...

Felelős állattartók, ti nem féltek ettől így tavasszal?

Figyelt kérdés

A mi környékünkön ilyenkor szokták kirakosgatni a ház elé a kiscicákat, mivel a felelőtlen "gazdák" nem akarják ivartalanítani sem a macskájukat, de a cicák sem kellenek nekik. A szívem szakad meg ilyenkor, tavaly a szomszéd kutyája vagy öt ilyen pici cicát tépett szét, akiket a másik szomszéd eresztett szélnek, miután a gyereke megunta őket. Mi egy csomó cicát próbáltunk már menteni, több kevesebb sikerrel.

Miért nem értik meg az emberek, hogy ez kegyetlenségbe torkollik?

Köszi a válaszokat!


2017. ápr. 25. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem félek. Én ivartalanítom sajátjaim.
2017. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felelős cica tartó vagyok. Sajátjaimmal foglalkozok. Egy határt meg kell húzni, különben megőrülsz.
2017. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Dehogynem, a szívem megszakad, akár cicákat, akár kutyákat látok ilyen helyzetben. A helyi állatvédőket támogatom rendszeresen, most éppen úgy próbálnak némi fejlődést elérni, hogy állják az ivartalanítási költségeket, ha jelentkezik náluk valaki a cicájával. Sokan élnek a lehetőséggel, de főleg itt falun még mindig annyi a primitív paraszt, akiket nem érdekel meg buták felfogni. Tipikusan azok a fajták, akiknek teljesen mindegy, hogy 1 macska, 2 vagy 3, elkopnak, majd lesz másik. Ezekkel nem lehet megértetni, hogy az állatok élete is számít, sajnos...

Rettenetesen dühítő tud lenni, de sajnos én faragok rá, ha az arcukba mászok emiatt.

De talán egyszer, valamikor, egy szebb világban ez máshogy lesz majd, és az emberek végre megtanulják tisztelni az állatokat.

2017. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
nekunk is szulettek cicaink, egy honaposak, sose hagynank sorsukra oket, en rengeteget torodom veluk, es mindig talalunk nekik gazdit a neten, olyan boldogan viszik el oket mindig az emberek mert mindig szebb kismacskak szuletnek nekunk mint az atlag.
2017. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is úgy gondolom, hogy a sajátunkkal kell törődni és azzal, hogy a miénk ivartalan legyen és jó élete legyen.

Ezenkívül tudunk tanácsokat osztogatni.Pl ismerősöknek én simán megmondom, hogy vigyék el ivartalanítattni, főleg, ha tudom, hogy úgysem találnak gazdát a kicsiknek és csak púp a hátukon.

Ha úgy van keresnék is neki dokit és a szállítómat is odaadnám, ha elvinnék a sajátjukat is.

Minél több embert győzöl meg, annál jobb.

Az utcán élő cicák ellen nem sokat tudunk tenni, a menhelyek és a cicamentők kapacitása is véges, nincsen pénz , nincsen hely minden macskát befogni és ivartalanítani.

Szóval szerintem a megelőzésen lenne inkább a hangsúly!

Ha tegyük fel most 5000 embert sikerülne meggyőzni és elvinnék a cicájukat műteni, akkor a következő ivarzáskor az az 5000 macska nem fialna, azaz kb 20000 kismacskával kevesebb lenne..És ugye azok a kismacskák is szaporodnának tovább..Szóval egész lavinát meg lehet állítani vele, ha minél többen ivartalaníttatják a cicákat.

És igenis a kandúrokat is ivartalanítani kell. De elsősorban a nőstényeket és utána a kandúrokat.

De ha itt is megnézed a kérdéseket, naponta több is jön olyantól,akinek most születtek kismacskák .Nehéz megértetni velük, hogy hány millió kóbor macska van és miért nem kéne nekik is hozzátenni.

Lásd az utolsó kommentelő, el sem jut az agyáig, hogy miről szól a kérdés.

2017. ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint az utolsó, oké,hogy elviszik a kicsiket. De milyen helyre viszik? Valószínű ott sem fognak ivartalanítani és ugyanúgy fognak szaporodni..Csak ott már nem biztos, hogy keresni fognak gazdát a kicsiknek, egyszerűbb őket sorsukra hagyni!...
2017. ápr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hat az mar nem a mi problemank, de eddig mindig normalisnak tuntek akik elvittek, legutobb csajok vittek el kuldtek rola a kepet megfurdetek meg vittek oltani fereghajtani ilyesmik gondolom ivartalanitsak is.
2017. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
meg akkor ennyi erovel a menhelyrol elvisz valaki egy cicat es rosszul bannik vele akkor a menhely a hibas mert minek adta oda.
2017. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!