Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vese és májelégten 8 hónapos...

Vese és májelégten 8 hónapos cica, rejtélyes betegséggel. Aki tud bármit segítsen mert a cica élete múlhat rajta! (képek) (? )

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]



Januárban került hozzám egy akkor fél éves gyönyörű egészséges hófehér szobacica. Nyugodt, kedves természetű, sose volt vele probléma.

2 hónapja azonban minden megváltozott. Egyik nap azt vettem észre, hogy alvás közben maga alá pisilt, gondoltam ez normális biztosan csak rosszat álmodott mint a kisgyerekek. Aztán sorozatosan jöttek a problémák. A nyakán a teljes szőr kihullott fél nap alatt minden ok nélkül, pedig sose vakarta. Napokon át lázas volt, meg se mozdult, nem evett nem ivott. A helyi doktornő antibiotikumot adott neki és lázcsillapítót amitől egy hét alatt helyrejött, és akkor még nem is sejtettem hogy a legrosszabb még nem jött el. Pár hete, ok nélkül bevörösödött a feje és feldagadt a fél arca, a szájában több méretes fekély volt, a doktornő bár nemtudta mi lehet a baja, újabb antibiotikumot adott neki. Akkor már nagyon soványra fogyott, nem evett és nem ivott, fecskendőn át etettem.

Két hete viszont sürgősen kórházba kellett szállítani éjszaka, teljesen váratlanul felpuffadt az arca és vér jött ki a szemein és a száján át, akkor már teljesen eszméletlen volt, nyakát hátra biccentette és tágra nyílt pupillákkal bámult maga elé, szemét akkor már nem tudta becsukni. Napokon át feküdt folyamatosan infúzió alatt, rengeteg gyógyszert kapott. A veséje és a mája összeomlott, a vérvétel leletei szörnyűek. Sajnos a kórházból kénytelen voltam elhozni, mivel hatalmas anyagi megterhelést jelentett számomra, hiszen mindent egyedül zsebpénzből finanszírozok. Miután hazahoztam a kórházból kapott még pár napig hasnyálmirigyre gyógyszereket. Hirtelen teljesen felépült, egy hét alatt annyit evett mint még soha, visszaszedett egy kis súlyt, így már nincsenek kint a bordái. Azthittem ez az egész rémálom már sose fog visszatérni de sajnos tévedtem. Tegnap előtt újra kezdődött minden. A teljes szőr kihullott a hátán, a csupasz bőre látszódik, a feje újra elfeketedett és vérrel telített, vérzik a szeme, spontán sebek jelennek meg a testén, a háta úgy néz ki mintha valaki megverte volna pedig hozzá se ért senki.. Az orvosok szerint még elvegetálhat valahogy, de nemtudják mindennek az okát.

Linkelek pár képet, de szólok, csak erős idézetűek nézzék meg, elég horror képek!


Bárki aki ezt olvassa, ha tud kérem segítsen! Jelenleg bármi, ami megmentheti az életét, azért nagyon hálás lennék!



2017. ápr. 25. 19:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Öszintén sajnálom:((((( ez borzalmas, de azzal tennél legjobbat neki, ha el altattatnád:((((((( nehari.
2017. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Sírhatnékom van:(((( elöző vagyok. Szenved szegény, jajjjj miért érdemelte ezt csorikám.:(((((
2017. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, okoskodni nem akarok.

Az első ötletem, hogy más állatorvost is kérdezz meg, de komoly, jóhírű helyen. Illetve inkább kérdeznem kellene, hogy érdeklődtél-e másnál. Pusztán azért, hogy van-e ötlete, nem azért mert ne lenne jó a hely, ahova hordod.

Bizonyos dolgoknál ilyen egyszerű dolgok jutnak eszembe, mint az allergia. A külső tünetek a második bekezdésben az emberi ekcémát juttatják eszembe, Párom nagyon komoly ekcémás.

Az a baj, hogy így laikusként úgy fogalmaznék, hogyha egy tünetcsoportra lenne az embernek ötlete (mint az allergia, ekcéma), akkor nem passzol a többi tünet, pl mitől lett lázas, miért ment a veséjére? (A májat még értem).

Ha idegrendszeri (központi idegrendszeri), akkor miért hullt ki a szőre?

Fotókat nem szeretném megnézni. Az is szörnyű, amit leírtál. Jó lenne, ha tudnál konzultálni más szakemberekkel is, hátha.

Helyileg merre?

2017. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Nézd, ezt találtam, szerintem inkább ide írjál, úgy tűnik, több info vagy.

[link]

2017. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
*több info van
2017. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azért nem lehet az allergiára gondolni mert az hogy nincs szőre a legkissebb gond. Mivel nem működik a mája, nincs ami kiszűrje a méreganyagokat a testéből ezért jut el az ágyába, valószínűleg ezért kába, és a sebek is ezzel magyarázhatóak a testen. Bár számomra az már nagyon durva hogy spontán felszakad a bőre, mintha valami belülről számítaná szét a bőrét
2017. ápr. 25. 23:33
 7/23 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy ezt valaki okozza neki, csak te nem tudsz róla?
2017. ápr. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem, teljesen kitárt, itthon mindenki szereti ezt a cicát, de egyébként is ezek nem külső sebek. Valami miatt állnak le a szervei
2017. ápr. 26. 16:09
 9/23 anonim ***** válasza:

3. vagyok. A durva tüneteket is végigéltem emberi ekcémánál, azok közül, amiket leírtál. Azért nem szeretném itt nyilvánosan felsorolni, mert eléggé személyes élmény. (bőrre, májra, szemre, stb., bár a májnál nekem is bejön más is) (Privátban szívesen, ha igényled).

Még reggel is eszembe jutott a cicád, a macska bőrbetegségekben nem vagyok perfekt, nyilván az emberi oldalról azért közelítettem meg, mert több tapasztalatom van. (Cicám van, amúgy). Még az is eszembe jutott, hogy a tápnak valami összetevője, ami komoly allergén, vagy ebben a zacskóban volt valami. De amit fent írtam, az passzol. Az is, hogy csak úgy hopp, kireped a bőre, ilyen még nekem is volt. És a kiválasztó és méregtelenítő szervet érintette a cicádnál a betegség, tehát azért gondoltam arra is én is, hogy valami olyan jutott a szervezetbe, amit az nem tud feldolgozni, és ami allergén, és így méreganyagnak számít.

2017. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mit szokott enni egyébként?
2017. ápr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!