Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akarja megenni az anya...

Miért akarja megenni az anya macska a kölykeit?

Figyelt kérdés

Ma szülte meg őket, viszont mivel nem foglalkozott megfelelően velük, elhanyagolta őket elpusztultak, és azt vettem észre, hogy pont elkezdi enni a halott kiscicákat.

Egy idősebb macskáról van szó.

Teljesen megzakkant a kora miatt? Nem hinném, hogy ez ösztön, vagy az lenne? Még sosem hallottam ilyesmiről.


2017. ápr. 28. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg azért nem is foglalkozott velük mert érezte hogy betegek lennének, főleg ha ez szülés után nem sokkal történt. Az, hogy elkezdte megenni őket szerintem ösztönös, ugyanis azzal eltávolítja és "újra is hasznosítja" a tetemeket, amik így nem kezdenek el bomlani mondjuk az élő és egészséges kiscicák mellett. Szerintem ez a viselkedés akkor is működik ha nem élte túl egyikük se. Ivartalanítással megelőzhető lett volna, ajánlatos elvinni a műtétre a jövőbeli hasonló esetek elkerülése végett.
2017. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos előfordul ilyen hogy megeszi a kölykeit. Itt a gyakori kérdéseken ketten is jelezték. Meg én is tapasztaltam ilyen esetet, de sajnos későn vettük észre. Egyik oka az lehet ahogy az első válaszoló is írta, hogy nem találja őket egészségesnek. Vagy érzi hogy képtelen lenne egészséges cicákká felnevelni őket, például az idős kora miatt. Hány éves a macska?
2017. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

A macskák és a többi állat is magában hordozza az ösztönös viselkedési formákat.

Pl: vadászkutyák ösztönösen belehemperegnek más állatok végtermékébe, hogy a saját szagukat eltitkolják, így a vadászat is sikeresebb.

Nagymacskák ha elpusztul a születendő kölykük, ösztönösen megeszik, így akadályozva meg, hogy dögevők találjanak rájuk, vagy más ragadozó állat. Ezzel védik az életben maradt kölyküket is.

A macskák is ösztönösen csinálnak dolgokat. Pl: dagasztás, fára mászás (ennek is van oka) meg az elhalt kölykeit megevését.

Van egy csatorna: national geographic csatorna. Itt sok érdekes dolgot tanulhat az ember.

2017. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
de undik ezek a macskak😭
2017. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem voltak életképesek a kölykök. Azért eszi meg őket, mert így takarít el maga után. Mint ahogy a magzatburkot, méhlepényt is megeszi. Ez normális ösztön.

Érdemes lenne ivartalanítani szegényt.

2017. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

A már élettelen kölykök megevése számos állatfajnál megvan.

Inkább az aggasztó, hogy miért hagyta elpusztulni őket. Ha egy idősebb macskáról van szó, aki évente többször szül, és a kicsinyeit mindig elpusztítják vagy maguktól elpusztulnak, vagy 8 hetes koruk előtt rendszeresen elveszik tőle, és ő mindig fájó emlőkkel, legyengülve végzi, de újra és újra felcsinálják, akkor nem csoda, ha a szerencsétlennek ezt diktálja az életösztöne. Nem bírja már a szoptatást meg a sok kínlódást.

2017. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4es, ahogy írták mások, ezt sok állat csinálja, ha betegek, életképtelenek az utódok, az anyaállatok ezt tudják, és ezért megeszik őket. ez bizony így megy a természetben.
2017. ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!