Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezzel ugye a szaporítókat...

Ezzel ugye a szaporítókat támogatja?

Figyelt kérdés

A testvérem most akar egy cicát a másik mellé (ivartalan szuka), és egy kandúrt akar.

Egy ismerősének születtek cicái (ősszel is.... nem ivartalan sajnos!)

Most magához akar tőle venni egyet.

Én összevesztem vele, mert neki egérfogónak kell (van egy tanyája), és azt mondja, a menhelyről nem adnak kinti-benti egérfogónak cicát, ezért akar a barátjától hozni.

Jól tartja az állatokat egyébként,a szuka cica is ivartalan, nagyjából prémium tápot kap (Happy Cat) és oltatja minden évben.

Rossz vagy jó döntés tőle? :(


2017. ápr. 29. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, hogy az ismerős szaporító (tehát rendszeresen, előre tervezve elleti a macskáját, kizsigereli-e, túl korán választja el a kölyköket stb. a kölykök eladásából származó pénz miatt) vagy csak egy felelőtlen alak, ahol véletlen alomról van szó, és ingyen adja őket (vagy jelképes, a 2 hónapos tartási költségnek megfelelő összeget kéri el - beleértve a kezdeti állatorvosi költséget, pl féreghajtó, esetleg 1. oltás).
2017. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt rossz kategória, másrészt szaporítónak inkább azokat nevezzük akik egy adott fajtát szaporítanak törzskönyv és különösebb felülvizsgált nélkül.


Azzal, hogy valaki egy utcai mix cicát/kutyát bármit magához vesz mert a gazdi pórul járt, vagy csak valamiért nem tudja ivartalanítani az állatot egyáltalán SEMMI köze nincs ezekhez az emberekhez.


Egy keverék házi cica pedig kitűnő egérfogó macskává tud válni. A gazdi persze valamilyen szempontból felelőtlen, hogy nem vigyáz jobban a macskájára, de ezt az egész dolog egy kicsit túlreagálod. Egy ivaros macska, ha van a környéken kandúr akkor szaporodik amikor akar.

2017. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Félévente ellik a szuka macska, de nem pénzért adják, hanem ajándekba. Csak nincsenek oltva, féreghajtva, faluról van szó... az anyamacska sincs oltva, féreghajtva.. de soha nem kér pénzt, csak felelőtlen. Persze nem ellenőrzi, hogy hova kerülnek a macskák, aki akarja elviszi, aztán nem hall róluk többet. :(

(Bocsánat, hogy a kutyák kategóriába raktam, eltévesztettem)

Lehet túlreagálom, csak annyi kidobott állat van, itt falun meg tudjátok mit csinálnak azokkal az állatokkal, akikre már nincs szükség, legyen az idős vagy nem kívánt szaporulat (nem a testvérem és ismerőse).

2017. ápr. 29. 12:23
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, nagyon bántja a szememet, szuka kutya van, szuka macska nincs!


Ha tesód jót akar, és macskát, ne a szomszédasszony félig kivert cilikéjétől hozzon, hanem teszem azt, menhelyről, gyepmestertől, vagy civilektől, pl. cicatappancs fc.


Attól mert oltatja és ivartalan, tök jó, de attól mégfelügyelet nélkül jár-kel, egy félvadon élő macska pedig ritkán öregszik meg. Egérfogásra ott az egércsapda.

2017. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A másik macskája 8 éves. Egyébként menhely csak benti tartásra ad macskát. Ezzel nem azt mondom, hogy jó döntést hoz, csak nem ilyen egyszerű a történet. Amúgy szerintem a kérdés lényege nem az, hogy milyen szóval minősítem meg a nőnemű macskát :) de gondolom könnyebb ebbe belekötni,mint arra választ találni, amit kérdeztem. Illetve megoldást találni.

De akkor megkérdezem, te mit tennél, ha szükséged lenne macskára, mert sok az egér, de patkányírtót nem szeretne lerakni, mert az méreg, és sok az állat. A menhely nem ad ki macskát ilyen helyre, viszont egyik állata sincs rosszul tartva. Vehetne pénzért is végülis, de az már tényleg a szaporító kategória. És biztos vagyok abban, hogy egy tenyésztő sem fog adni így macskát. Egyébként most eszembe jutott a tenyésztőről, hogy a menyasszonya csivavát szeretett volna, de sem a tenyésztők, sem a fajtamentés nem adott ki, mert nekik a körülmények valószínűleg egy putrira hasonlítottak, de egyik sem ment el megnézni, hogy hova is kerülne a kutyus. Pedig benti kutya lett volna,gyönyörű házban, a legtisztábban tartva. Most a menhelyről hozott tacskó keveréket. Csak ennyire nem látják az emberek a fától az erdőt. :/

Persze ettől még nem tetszik nekem, hogy támogatni akarja a felelőtlen gazdikat, de nem tudom, milyen megoldás lehetne. Még arra gondoltam,ha facebookon van környékbeli megmentendő macska, akkor elhozni, kérdés, hogy mennyire jó ötlet.

2017. ápr. 29. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozza el onnan a cicát és öt is ivartalanítsa. Menhelyek tényleg nem fognak így neki cicát adni.
2017. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Na, elárulok egy titkot: a menhelyre is ilyen cicák kerülnek be...

Tehát a menhelyi és az ismerős cicák "minősége" megegyezik(sok esetben még jobb is lehet az ismerősé, mert ők átmennek a természetes szelekció rostáján és csak az életképes marad életben. A menhely pedig minden bekerülő pici cica életéért küzd, ami szép és becsülendő dolog, de mégis csak beleszól a természetbe).

Itt maximúm már csak elvekről lehet beszélni, de mivel az ismerős ingyen adja a macsekot, a menhely pedig nem ad ki kinti-benti tartásra macskát, így nem tartom ezt rossz döntésnek.

2017. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szaporítónak nem nevezném az ismerőst,csak egy gazdi aki nem ivartalaníttat.Szerintem jól teszi a testvéred,hogy elhozz a cicát.Valószínű,hogy az ismerős,akkor sem ivartalanítatná a macskáját,ha senki sem vinné el a kicsiket.A testvérednél meg jó helye lesz a cicának.
2017. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Komolyan kérdező, te hány éves vagy? Nehogy már a testvéred legyen a hibás meg a "támogató" abban, hogy vannak idióta emberek akik nem ivartalanítják az állataikat. Igen, falun így megy. Falun a nyugdíjasok nem fogják Cirmikét ivartalanítani. Akiknek van állatuk annak a macska mindig jól jön, és tartanak is, de általában nem jutnak el oda, hogy ivartalanítsák őket. Felelőtlenség? Lehet, de akkor sem fogják ivartalanítani őket ha másnak nem kell a macska. Akkor tudod mit fognak velük csinálni? Azt ami miden faluban szokás. Agyonütik őket a lehető legkíméletesebb és leggyorsabb módon.


Hagyd már abba a bátyád szapulását, te magad mondod hogy ő felelősséget vállal az állataiért, oltja, ivartalanítja és jól eteti őket. Az embereket, helyesbítve egy generáció hozzáállásán pedig nem fogsz a nyavajgásoddal változtatni, pláne úgy, hogy egy olyan ember felé vergődsz aki pont nem azt csinálja ami ellen elviekben küzdesz.

És mint mondtam az is baromság, hogy a gazda direkt elleti a macskát. Nem. Azért születnek kismacskák kontrollálatlanul, mert nincs ivartalanítva, mert hajtja a saját ösztöne. Szóval sok dolgot fel lehet róni a gazda szemébe, de ezt pont nem, mert erről nem ő tehet, és neki is az lenne az érdeke, ha a macska nem akarna/nem tudna minden egyes tüzeléskor párosodni, csak ugye ivartalanítás nélkül ez falun nem igazán jön össze, tehát ez az egész probléma az ivartalanítás szimpla hiányából fakad. De ezzel a bátyádnak semmi dolga nincs a világon, pláne úgy, hogy inkább megment egy macskát, mert ha valaki más viszi el, lehet hogy az nem fogja ivartalanítani, és tovább gerjeszti magát a folyamat.

2017. ápr. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 pptomi ***** válasza:
65%

Mi történne a kölykökkel, ha nem vinné el senki? Megtartanák, megfolytanák, kóbor macska lenne belőle, vagy bekerülnének egy menhelyre?

Ha visz egyet egy menhelyről, talán ez a kölyök kerül a helyére. Ha megölnék, akkor megmentené. Ha kóbor lenne, akkor jót tenne, ha hazavinné.

Attól, hogy az a kölyök nem hivatalos tenyésztőnél született, még megszületett, akinek kell egy gazdi. Rosszat nem tesz vele, ha nála lesz otthona a kölyöknek.

2017. máj. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!