Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhelyről hazahozott felnőtt...

Blau1999 kérdése:

Menhelyről hazahozott felnőtt cica lakásba szoktatásánál ez normális?

Figyelt kérdés
A menhelyről ma hoztuk haza. Ott olyan bújós volt meg is lepődtwm teljesen egyfolytában bújt. Kicsit megijedt amikor betették a macska szállító boxba de úgy voltam vele hogy tök normális, egyik macska sem szereti. Hazahoztuk kicsit félénk volt félig meddig körbejárta a házat aztán bebújt a szobámban az ágy alá és már egy órája ott van. Nem tudom ilyenkor mi a teendő? Úgy beszéltük meg anyával, hogy egyelőre úgy csinálunk mint mindig amikor itthon vagyunk. Kiraktuk a tálkáit, vizet-kaját bele, egy nagy doboz almot, egy kis kibélelt fekhelyet neki. De nem tudjuk most mi legyen inkább hagyjuk, vagy próbáljunk közeledni vagy mi legyen? Bemacskamentáztam a kaparófáját és a fekhelyét is de még arra sincs semmi. Az ágy alatt ül és figyel. Mi legyen?
2017. ápr. 30. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél le valami finomságot az ágy mellé, de ne csalogasd vele. Olyan távolságba, hogy pont ki kelljen jönnie. Csináld a dolgodat, mintha ott sem lenne. Ha behúzza a kaját, akkor jöhet a következő kicsit messzebb - ha kijön, akkor ne csapj le rá rögtön, hagyd, hogy saját maga fedezze fel a lakást. Utána már meg lehet környékezni kézből etetéssel.

Egyébként nálunk családban volt olyan mentett macsek, aki az ágy mögött töltötte az életét, csak enni jött elő. Igaz, ő idősen mentett volt, soha nem tudott igazán bízni.

2017. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjad. Még uj neki a hely, fél. Éjjel majd ki megy inni enni felfedezi a lakást míg alszotok. Pár nap s meg nyugszik, ha látja, hogy nincs veszély, nem nyúzzák akarata ellenére, hagyj időt neki s ő fog közeledni feléd.
2017. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, tök normális:)

Volt olyan cicusunk, aki kb. 3 hónapig alig mert kijönni a bútorok alól, ha mégis, laposkúszásban közlekedett a lakásban. Ő is megszelidült, a tietek is meg fog.

Hagyd, hogy a maga tempójában közeledjen!

2017. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, az én cicám szobacica, viszem magammal, ha megyek nyaralni. Olyankor amint kiengedem az új helyen körbejár és elbújik, aztán éjszaka szépen lassan mindent megnéz a saját tempójában. Következő nap már elő szokott jönni. Csak adj neki időt, ne nagyon foglalkozz vele még oda nem jön. (pl. nem próbáld kiszedni a rejtekhelyéről, mert akkor ugrott a biztonságérzete)
2017. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy hordozóban letettem a cicát az egyik asztal alá, levettem róla az ajtót és otthagytam. Mindent csináltam, mintha ott sem lenne, aztán egyszer csak kijött. Amikor kijött, beszéltem neki, lefeküdtem a földre és vártam. Egy idő után megszagolgatott és már lehetett simogatni is. Ezután megmutattam neki az almot és a tálakat, hogy hol vannak. Délelőtt hoztam el, este már ki sem bújt a seggemből.
2017. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát azóta annyi változás van, hogy mostmár nem csak az én ágyam alatt bujkál hanem a kanapé/anya ágya alatt is. De teljesen eber ha lenézek csekkolni, hogy minden oké-e, mintha lesben lenne. Igyekszem nem a közelébe menni, tudom, hogy időt kell hagyni neki. Gyanakszom, hogy azért lehet ez mert a menhelyen egy ketrecbe volt négy cicával, elvileg együtt hozták ne őket bár más korúak/fajtájúak voltak és arra gondoltam, hogy lehet azért ilyen mert depis, hogy egyedül van, nincs másik cica. Azóta este kimerészkedett csak pisilni, és atyaúristen. Ugyebár kandúr és szóltak, hogy a szaga baromi erős, de hogy ennyire? Felkeltünk rá éjszaka, mert olyan büdös volt, és sehogyan sem tudtuk kiszellőztetni eléggé.. Esetleg valamilyen bevált módszer erre? Valami alom illatosító? Mindenképpen ki kell ivartalanítani, hogy ne szenvedjünk a szagtól itthon?
2017. máj. 1. 09:06
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom gyors megjelölte a helyét. Igen, az sajnos rettenet büdös, javaslom az ivartalanítást. Kandúrnak nem is olyan drága.


Az én macskám is beszari volt, a szekrény alá bújt és onnan nézett. Egy darabig akármi miatt megijedt, bebújt a szekrény alá. Pl porszívózás zaja miatt kb fél évig mindig elbújt. :D


De amúgy nekem kb két óra kellett neki, és utána már le se tudtam vakarni, csüngött rajtam éjjel nappal. A kaja általában jó jégtörő. De az is normális, ha hetekig buckalakósat játszik. Legyél türelmes vele.

2017. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha lakásban tartod, muszáj ivartalanítani, más megoldás nincs:S
2017. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké, igyekszem türelmes lenni, köszönöm a válaszokat/tippeket! akkor egy ivartalanítás is be lesz iktatva. mondjuk nehéz lesz kivitelezni, hogy ismét belerakjuk a boxba, nem tudom, hogy inkább még most kéne megcsinálni amikor úgy is fél és rühell valszeg és azzal kb jön, hogy ismét félni fog tőlünk hetekig, vagy akkor amikor már elnyertük a bizalmát és akkor ezzel összetörjük:( na mindegy addig türelmesen várom, hogy befogadjon minket.
2017. máj. 1. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!