Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások, és kutyások közt...

Cicások, és kutyások közt tényleg van különbség?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy SOKKAL jobban kijövök az olyan emberekkel, (baráti, vagy párkapcsolati szempontból egyaránt) akik inkább macskások, mint kutyások. Esetleg még azokkal, akik mindkét állatot egyformán nagyon szeretik. A tipikus kutyás emberekkel valahogy nem vagyok összhangban, de egyáltalán nem azért, mert esetleg kutyafanatikusok, mivel nem az alapján kerestem soha barátot, hogy "szereti a cicákat? akkor jó barátom lesz! nem szereti a cicákat? fujj, takarodj!". Soha. Mindig csak jóval a barátság létrejötte után derült ki az emberekről, hogy hogyan viszonyul az állatokhoz.És rendre macsás barátaim lettek.

Nem akarok ítélkezni, csak és kizárólag a saját tapasztalataimat írom le, de eddig EGYETLEN olyan emberrel sem kerültem közeli viszonyba, aki macskagyűlölő. Nem tudom miért, mintha negatív kisugárzása lenne a macskagyűlölőknek, legalábbis számomra, és még azelőtt ösztönösen elkerülöm őket, mielőtt ez a tulajdonságuk kiderülne. Amúgy utána olvasva a dolgoknak, érdekes párhuzamokat találtam: Sztálin, Hitler, Napóleon, Dzsingisz kán, és Nagy Sándor mind-mind meg volt említve, mint híres macskagyűlölők. Mind utálták, mind helyenként írtották a macskákat. Továbbra is mondom, én nem ítélkezek, csak leírtam a tapasztalataimat, meg pár érdekességet.

Szerintem igen is van különbség személyiségben a macskaimádók, és a macskagyűlölők között. Érdekelne, mások hogyan látják ezt?



2017. ápr. 30. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is van különbség macskások,és kutyások között.

Nekem most ugyan van egy kiskutyám,imádom is,de a lelkem mélyén inkább a macskákhoz húzok.(Sajnos a legutóbbi cicámat elgázolták,még tart a gyászidőszakom..)

Ugyanakkor a párom a kutyákat is,és a macskákat is egyaránt szereti. Míg ő kutyák,én macskák között nőttem fel. Az anyukája gyűlöli a macskákat,amiről én nem tudtam,de már az elejétől unszimpatikus volt,mint kiderült a macskagyűlölete a legkisebb hiba benne....

Após szintén kutyás,de vele jól kijövünk. Csak néha rá kell szólni,hogy kezd sok lenni.

Négy legjobb barátnőm mind macskás,de ez a barátságunk kialakulása után hónapokkal derült csak ki. :D szóval szerintem lehet benne valami.

2017. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, szerintem nem is annyira a kutyások, macskások közötti különbségről van szó (bár van különbség köztük is), hanem inkább ott van a nagy különbség szerintem, hogy aki csak a kutyákat szereti, de a macskákat nem (vagy más állatot sem), az úgy általában nem is szereti, tiszteli az állatokat. Csak a kutyát azt azért valamennyire elfogadja, mert hasznos (őrzi a házat) és teljesíti a parancsokat. De aki azt mondja, hogy a kutyákat szeretem, a macskákat viszont utálom, az nem szereti az állatokat.
2017. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
73%

Hát, az első kérdés a cica/kutya szeretet mértéke. Nálam a gyűlölködők mellett szintén kikizártak a "puszilkodjunk a kutyával/cicával" emberek is. Én személy szerint undorodom ettől, ráadásul értelmetlennek is tartom, mivel az állatoknál nincs "puszi", vagy ha mégis akkor nem azért.


Én macskás vagyok inkább, mert kényelmesebb, higénikusabb és nyugodtabb a macska. A kutyával szemben nem szorul állandó szórakoztatásra, nem szarik összevissza (és ahová mégis, azt is elkaparja, de nagyon könnyen idomítható, ahol fellazítod a földet, ott fog üríteni), nincs egészéjszakás ugatás, nincs bűz, és még ha be is kattan, akkor sem tud komolyabb sérülést okozni (a bekattant kutya meg is ölhet, ha elég nagy).


Szóval inkább a macs, mint a kuty. De talán, mert magam is jobban tudok azonosulni a macska mindig fentartott privátságával, semmint a kutya falkaösztönével.

2017. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én azt nem szeretem nagyon a macskagyűlölőkbe, hogy egyszerűen nem fogják fel azt, hogy kinek mennyit is ér egy macska élete. Ismertem egy olyan szemétládát, aki minden alkalommal kutyasétáltatásnál az utcán pihengető cicákra ráuszította a kutyáját, aztán meg röhögött rajta, hogy a macska mennyire pánikolva menekül a kutyája elöl. Már ha el tudott menekülni, mert személyesen bár nem láttam, mindig nagy büszkén mesélte többször, hogy a kutyája már kapott is el nem egy macskát, amit persze meg is ölt.

Az ilyen emberek szerintem betegek. Most oké, ő utálja a macskákat, de van fogalma arról, hogy valakinek mit is jelentenek? Valakinek az imádott kisállatára uszítja rá a kutyáját. Lehet, hogy tíz éve boldogítja már a családot az a macsek, neki meg csak egy jó vicc, hogy azt megölesse a kutyájával... Elképesztő... Némely embernek egyszerűen nincs értékrendje.

Amúgy én se szeretem ha az állatszeretetet tulzásba viszik az emberek, és nyalják-fajlák a kutyájukat/macskájukat. Az se egy túl egészséges dolog. De még mindig egy fokkal jobb annál, minthogy pofánrúgja valaki a piri néni macskáját, vagy a józsi bácsi kutyáját csak mert vagánykodni akart.

2017. ápr. 30. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó istenem, kérdező ez az utóbb említett fickó tényleg beteg. Szörnyű sztori.

Én kutyás is vagyok, macskás is vagyok. Talán egy icipicit jobban húzok a macskák felé, de szerintem csak azért, mert személyiségben jobban hasonlítok rájuk. 2 macskám és 3 kutyám van (illetve a kutyák inkább a páromé, de ugyanúgy járok velük sétálni, végzem körülöttük a teendőket, hallgatnak rám. Szóval inkább közös :))

A macskákkal nehezebb szót érteni. Tényleg figyelni kell rájuk, összehangolódni, hogy megismerd őket, értékelni tudd őket, lásd, hogy valójában ők is rendkívül okos állatok. S a macskával megkedveltetni magad is sokkal nehezebb. Ha nem kedvel, nem is törekszik arra, hogy megértesse magát veled. A cicáim rendkívül beszédesek. Meg tudom különböztetni, milyen nyávogással/hangjelzéssel mit akarnak kifejezni, "mondani". Szóval szerintem, tapasztalataim alapján akik macskások, azoknak magasabb az érzelmi intelliganciaszintjük, empatikusabbak, s ahogy írtad, nekem is gyakran vannak amolyan megérzéseim. Igazán érdekes.

2017. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én főleg kutyás vagyok. De a cicákat is imádom. :)
2017. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Kutya macska haboru.. Sose fogom mrg erteni hogy lehet az inteligens macskat a az ejsotet hulye kerge kutyaval egy napon emliteni. A macskasok inteligensebbek mer tudjak h a kutya egy felesleges allat aki sokat zabal es egy idegenhez is epp ugy ragaszkodik mint a sajat gazdajahoz mi tobb a legtobb kutya akarkivel elmenne. Ha meg ismersz egy macskt az halalig emlekszik rad es mindig te leszel neki a legszimpatikusabb meg evek utan is nem az van h kap egy uj gazdit mint a kutya es 5 nap utan mar le se szarj a fejed mer amikor volt kutyam az enyem 5 nap alatt atpartolt undorito egy allat. Mellesleg gusztustalanok budosek. A macska a egy barat a kutya egy teher...
2018. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!