Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak a nem ivartalanított lánycicákkal?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 10:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Nekem másfél éves koráig volt nem ivartalanított cicám. Minden ivarzáskor meg lehetett őrülni tőle, annyira nyávogott, nem lehetett tőle aludni, semmit. Látszott rajta, hogy szenved. Épp a tervezett ivartalanítás előtt kiszökött, és terhes lett, egy kiscicája született, aki ma is velünk él. Ezután ivartalanítva lettek.

Én azt ajánlom, hogy mindenképpen ivartalaníttasd a cicádat, mert nem lehet velük bírni ilyenkor, ráadásul ő is szenved. És ha minden ciklusban felcsinálják, akkor jó sok kiscicád lesz. :D

2010. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
milyen szempontból?....amúgy ivartalanítsd, jobb neki is
2010. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
érdekelne,milyen ciklusonként és mennyire vérzik
2010. máj. 15. 10:54
 4/19 anonim ***** válasza:
Az én cicámmal sem lehetett bírni, állandóan csak nyávogott, alig evett, elhanyagolta magát, koszos volt, nem érdekelte semmi, csak a szerelem. Beszéltem az állatorvossal, nem akartam műtétet, ezért gyógyszert szed már hét éve, nagyon bevált, nincs vele baj, és nincs kiscica, egy héten egyet kell neki adni, hétszáz forint egy doboz, harminc szem van benne.
2010. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem egy évben kétszer van párzási időszak, tavasszal meg ősszel. A vérzés meg minden cicánál más, az enyém nem is vérzett.
2010. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%

nem nagyon vérzik, ha igen akkor meg lenyalja. mi nem ivartalanítottuk eddig egyik nőstény macskánkat se, mi ivarzás előtt és közben fog. gátló tablettát adtunk nekik, 1szer lett az egyik terhes mert elfelejtettük beadni neki, de legalább tovább vitte a generációt.

am nekem ismeretlen hogy megőrülnek tavasszal a párzási időszakban, nálunk ugyanúgy viselkedtek mindig:D

2010. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag minden igaz, amit fent írtak.

Nekem 8 hónapos volt a legelső cicám, amikor először vemhes lett, nagyobb volt a hasa, mint az egész macska, alig bírta magát vonszolni már a végén a nyomorult (Mentségemre szolgáljon, hogy addig mindenki azt mondta, fiúmacska, és csak meghízott. Az első macskám volt, nuku tapasztalat, és a második kölykölés után ivartalanítottam.) A barátnőmék macskája most 15 éves (!), a múlt héten ellett ötöt. Nem is minden cica jó anyuka (az én első cicám sem volt az), és mihelyst elveszik a kiscicáit (mondjuk vízbefolytják, bár én nem csináltam ilyesmit!!!), azonnal újra fogamzóképes lesz. Ha nem engeded ki, hogy párosodjon, ordít és szökik, nem eszik, szemmel láthatóan boldogtalan lesz, ha meg kiengeded, amellett, hogy vemhes lesz, rühös is lehet a kandúrtól (nekem az lett). Nekem két vemhességből született 10 kölyke, abból kettőt sikerült megmenteni, azokat is én tápláltam mesterségesen. Az után döntöttem az ivartalanítás mellett, amit neked is javaslok.

Meg lehet őrülni egy ivaros macska mellett, már bocs.

2010. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
megellettek...
2010. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A nőstény macskának évente kétszer van tüzelési időszaka (tavasz+ősz). Ilyenkor átlagosan 21 naponta, 7 napig tartó tüzelések ismétlik egymást többször, vagy vemhesülésig. Az ellés után akár már két héttel fogamzó képesek, vemhességük 65 napig tart. A szuka kutya évente átlagban kétszer tüzel ( tavasz+ ősz). A vérzés kezdetétől számított 7-12 naptól kezdve a legesélyesebb a termékenyülés. Ez kb. 1 hétig áll fenn. A vemhesség átlagosan 63 nap. A kandúrok folyamatosan képesek párzani, ámbár a tüzelési időszakban aktívak igazán.
2010. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás fontossága:

* a nemkívánt szaporulat megelőzése miatt, kóbor állatok számának csökkentése érdekében

* a párzási időszakban történő elcsatangolás megszünik

* agresszió, rendellenes viselkedés, jelölés, verekedések csökkennek

* hormonális alapú betegségek megelőzése ( prosztata, emlő és méhdaganatok,gyulladások ,gyakori álvemhesség, egyes szőr-bőr betegségek) érdekében

* a csavargás és verekedések alkalmával több fertőző betegséget kaphat el állatunk, valamint az állandó „harci sebek” terhelik a szervezetét


Az ivartalanítás természetellenes?

Mivel a kutyákat és macskákat a háziasítás során kiragadtuk a természetes környezetükből, már maga az emberrel való együttélésük is ” természetellenes”.

A ragadozók természetüktől fogva sokszor,sokat ellő állatok, így ha ez nem valósulhat meg, hormon rendszerük magas szinten pörög. Ez, a korábban említett méhgyulladás, méh és emlődaganat, prosztata és here betegségek kialakulásának esélyét növeli. Így a válasz a kérdésre egyértelműen: NEM


Bocsi az OFF-ért!

2010. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!