Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudnám megnyugtatni a...

Mivel tudnám megnyugtatni a macskám?

Figyelt kérdés
Fél évvel ezelőtt fogadtam örökbe egy amputált farkú kölyök cicát. Nem volt tervben, csak nagyon beleszerettem. Az első hónapokban minden rendben volt, egy átlagos kölyökként viselkedett. Játékos volt és nagy mozgásigénnyel rendelkezett, de nem volt semmi gond. Februárban kezdett el változni, éjszakánként felkeltett, de kapott egy kis tápot és utána nyugton maradt. Ami nagyobb gond volt, hogy elkezdett rombolni. Folyamatosan kaparta a bútorokat, leszabta a függönyöket és minden levert az asztalokról. Március elején lett ivartalanítva, az orvos azt mondta, hogy nyugodjak meg, 1-2 hét és lenyugszik, abbahagyja az előbb említett viselkedési problémákat. Azóta sokkal rosszabb lett. Szinte egész éjjel fent vagyok vele, amint visszabújok az ágyba elkezd futkozni és folyamatosan nyávog, napközben viszont egy kis angyal, bújik, csendben van és kifejezetten kedves. Éjszaka sokszor ránk ugrik, harap és karmol. Mindent kipróbáltam amit eddig mások javasoltak. Vettem feliwayt, de egyáltalán nem érezzük a hatást. Odafigyelek arra, hogy elegendő idő legyen rá szentelve, napota több órát játszunk vele és nem hagyom egész nap aludni. Jelenleg az orvos tanácsára Royal Cannin Calm tápot eszik, ez kiegészítve a feliwayel annyit segített, hogy nem minden éjszaka van ez, de 7/4-szer biztosan. A kaparászást szerencsére már elhagyta, macskamenta segítségével sikerült rászoktatni a kaparójára, de a függönyöket, virágokat, egyéb mozdítható súlyú tárgyakat még mindig nem kíméli. Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit lehetne még bevetni? Vagy esetleg hasonló eset valakinél? Nagyon fontos nekem ez a kis állat és most eléggé tanácstalan vagyok, nem tudom mit tudnék még megtenni neki.

2017. máj. 1. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Udv a macskások klubbjában. Először is nyugodj meg, 1, masfel, 2 eves korától lenyugszik. Masodszor a macskák hajnalban es ejjel a legaktívabbak. Nappal alszanak. En konnyen vagyok, nappal tobbszor kiengedem az udvarra. Most pl este 7 től eddig aludt. Ejfeltol 2-2:30 ig kint van, utana bejon aludni. Reggel megy ki.


Legjobb tanácsom, jobb hijan, vegyel melle egy jatszo pajtást. Kutyust, macskát. Ha a helyzet nem javul.

Addig vegyel neki játekokat

2017. máj. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de azért rombol, mert foglalkozol vele. Megtanulta, hogyha így viselkedik kimész hozzá, és játszol vele > vagyis a rombolás után jutalom jön.


Én macskám 5 hónaposan kezdte az éjszakai tombolást, és addig kizártuk az előszobába. Szerintem két hét alatt rájött, hogyha nem marad nyugton éjszaka, akkor száműzetés jön, azóta vagy alszik velünk este, vagy játszik egyedül a labdáival. Reggel persze az ébresztő előtt már toporzékol, hogy ideje kelni, de az estét jól viseli.


Javaslom, hogy éjszakai rombolás esetén zárd be egy olyan helyre, ahol nem tehet jelentős kárt semmiben, és ne törődj vele. Gyorsan meg fogja érteni, hogy te mikor vágysz nyugalomra, és igazodni fog hozzád. Továbbá innentől a negatív viselkedését semmiképp ne kövesse pozitív dolog, különben azt fogja ismételgetni.

2017. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
a mi macskank ilyet sose csinalt, meg csak soha nem is rombolt, am ki kene dobni ejszakara a hazbol, nincs mar hideg ugyse.
2017. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Második emeleti lakásból udvar hiányában nincs lehetőségem kiengedni. Tisztában vagyok vele, hogy éjszakai állat és azzal is, hogy nem kellene felkelni hozzá, mert tényleg megszokja és egy idő után csak erre hajt, de ha kizárom az előszobába olyan hangos nyávogást és kaparászást nyom le, hogy nem hogy mi ketten, a lakásban lakók, de a közvetlen szomszédunk is felébred rá. No és nem adja fel, olyan mint egy akaratos kisgyerek. Másik állatot is javasoltak már, de eddig háromszor töltött pár napot másik macskákkal és mindig nagyon agresszíven viselkedett, fújt a másik állatra. Nem támadt, de nem volt bíztató a helyzet. Másrészről meg nem is nagyon van kapacitásunk egy másik állatra és nem tudom merjem-e kockáztatni, hogy idekerül valaki más aztán nem jönnek ki és új helyet kell keresni neki. Játéka nagyon sok van, egyet mindig magával hordoz akárhova megy, a többivel egyáltalán nem foglalkozik.
2017. máj. 2. 23:25
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a bezartsagtol bolondul meg, ha van rendes kertes hazad csak akkor erdemes macskat tartani, meg azt megteheted hogy leviszed setalni letezik ilyen macskaporaz vmi, hatha elfarad.
2017. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
hiaba nullaztok le, akkor is allatkinzas panelban macskat tartani, nem erzi jol ott magat.
2017. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden nap fél órára kiviszem a ház előtti kertbe pórázzal. Odafigyelek a mozgásigényére. Az állatorvos kifejezetten nem javasolta azt, hogy ő kerti cica legyen, mivel, mint azt már említettem nincs farka. Teljesen tőből amputálták. Ha kint lenne és esetleg menekülnie kellene egy másik állat elől akkor az egyensúlyozó szerve híján nem sok esélye lenne. Ezek az állatorvos szavai. Bár teljesen jól mozog, azért azt még a lakásban is észreveszem, hogy ha sprintel akkor eldől. Nem tartom magam állatkínzónak amiatt, hogy befogadtam egy olyan kis állatot, akit az okos gazdája pár hetes korában kirakott egy árokba, ahol ilyen sérülést szenvedett és mivel nem találtak neki gazdát és menhelyre került volna befogadtam és azóta is a legnagyobb szeretetben nevelem, azóta is én járok vele állatorvoshoz és próbálok mindenből megfelelő minőségűt megadni neki, még akkor is ha egyenlőre csak egy lakást tudok felmutatni. Köszönöm a hasznos kommenteket az elején, megnyugodtam, hogy mivel még fiatal ezért le fog majd nyugodni és odafigyelek arra is, hogy negatív viselkedésre ne érkezzen pozitív válasz:)
2017. máj. 3. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!