Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A perzsa cica bundáját hogy...

A perzsa cica bundáját hogy tudnom legegyszerűbben rövidre nyírni?

Figyelt kérdés

A becsomósodott szőrtől szeretném megszabadítani az elhanyagolt cicát. Egy idős, beteg néni nem tudta ápolni, meghalt, és a cicát nekem adták.


Nagyon kedves, hatalmas kandúr, de sok a filces szőr rajta, a filc alatt pedig korpásodik.

Kis ollóval időnként vágom, de lassan haladok és rövid idő után úgy ellenkezik szegény, hogy nem tudom lefogni.


A kutya-macska kozmetikusok nem vállalják, szó szerint lekoptattak.

Az egyik azt mondta, nem akarja, hogy a kandúr megharapja, vagy megkarmolja.

A másiknak az a baja, hogy helyenként bőrig kell levágni a szőrt, és a gépe "nem viszi" ezt a selymes, vékony szőrt.


Elképzelhető, hogy inkább az a bajuk, hogy nem lehet gyorsan haladni a munkával, ahogy ez a kutyáknál van.


Szóval, egyedül maradtam a kandúrkámmal.


Megnyírta már valaki valamilyen módon a perzsa cicusát?



2017. máj. 4. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Allatszor nyiro geppel probald lehuzni neki.
2017. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vidd el állatorvoshoz, ő nem választhatja, hogy nem nyírja le a rasztás szőrt. Apukámnak volt egy hatalmas kutyája sok rasztaval, szintén elhanyagolt blöki volt és megsajnálta. Állatorvosnál nem hagyta magát, úgyhogy addig elbódította és kb tíz perc alatt lenyírta a doki egy elég masszív géppel. Utána már szépen nőtt a szőre, nem volt vele gond.
2017. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!