Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskafajtáknál csak a...

A macskafajtáknál csak a kinézet más?

Figyelt kérdés

Ha nem akkor milyen fajtát ajánlanátok? Egy játékos fajtát keresek aki nem túl pörgős mint pl a házimacskák. Lehet dögönyözni, el tud játszani a kutyával.

Más elvárás nagyon nincs, egy másik macskával és egy kutyával lakna, kiengedni nem szeretnénk.


A mostani házi cica, nagyon pörgős, kissé durva játék közben, előzőleg is volt egy kölyökmacskánk de ő is túl pörgős volt, a kutyával sokat tszott de éjszaka alvás helyett rombol és nagyon pofátlan volt, bármit próbáltunk nem lehetett rá hatni. Szóval a házi cicák nem túl jók max ha ki vannak engedve. Van olyan fajta aki megfelel ezeknek az igényeknek? (Ha lehet legyen közepes vagy nagy bundája)


2017. máj. 5. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A ragdoll cica nyugodt és játékos.
2017. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szép. Kb mennyibe kerül egy ilen cica?
2017. máj. 5. 08:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána
2017. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én a Maine-Coon cicát ajánlom. Eddig szerintem a legaranyosabb macskám, pedig tizenéve macskás vagyok, volt már kinti és benti "utcai vegyes" cicám, más benti fajta cicám, így tapasztalt macskás vagyok.

És még jó nagy meglepetést is okoz mindenkinek, olyan nagy. Játékos, de nagyon. Még kölyök, alig múlt fél éves, de már nagyobb, mint egy kifejlett palotapincsi (ha cicához akarod hasonlítani, akkor már akkora, mint az említett ragdoll felnőtt példánya, de lehet már annak a másfélszerese), és kb 4 éves koráig nő.

Nagyon "rossz" cica, mindig rosszalkodik valamit, de szinte megállás nélkül játszik. Nagy mániája a lábujjaim harapdálása. Kisgyerekeket nagyon szereti, a kislányommal elválaszthatatlanok egymástól. Nekem egy ivartalanított kandúrom van. Dögönyözhető, és végtelenül aranyos. Persze néha rá kell szólni (ami finoman mondva is az égvilágon semmit nem ér), de mindenképpen ajánlom.

2017. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nemcsak a kinézet más. Nekünk volt házi is, de a maine coon és a ragdoll okosabb, aranyosabb, szelídebb.
2017. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
94%

Korán írod le a házimacskákat. Mivel a keverékek azok, amik, nem lehet eredendő bölcsességeket kijelenteni a jellemükről. Az egyik ilyen, a másik olyan. Ráadásul már egészen kis kölyökként is látszik nagyjából a természetük. A kisebbik macskámat alig 5 hetesen mentettük, és már akkor is ölbebújós, iszonyúan ragaszkodó és nagyon nyugis cica volt, felnőttként meg még olyanabb lett. És szobamacska.


Mondjuk ha nem csak a jellemre, de a kinézetre is vannak elvárásaid, akkor valóban jobb esélyeid vannak a fajtatisztáknál. Pl. a nagy bundás és nyugis tökéletesen illik a perzsára. Ennél lustább fajta kábé nincs is.

2017. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát nevelhetelne folyton romboló macskát nem akarok köszi, az előzővel is ez volt a gond, + gondolom baromi sokat is eszik és az ára is borsos. Ismerem a maine coon-okat, szépek meg minden de a jellemük nem hozzánk való, a kutyám is egy baromi makacs jószág, ugyan ilyen macskában nem kell.
2017. máj. 5. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem házi macskám van, de nem bunkó. Szeret játszani, de nyugodt, egyáltalán nem agresszív, és ha elfárad, bújós lesz. Reggelente pedig ha felkeltem, minden nap simogatni kell a fejét tíz percig, különben bökdös és nyávog. :D Nekem volt idősebb Maine coonom is, akit csak örököltem, ő szép cica volt, de széjjel b.s.zott minden bútort, és csak távolról lehetett csodálni. Játszani meg egyáltalán nem akart. Nagyon magának való volt, bár ő szerintem az előző gazdáját hiányolta, hiába próbáltam kapcsolatot teremteni vele. Nem is élt túl sokáig, bár igaz, hozzám is tíz évesen került. A mostani cicám kölyök kora óta van velem, és ő folyton követ, meg magyaráz nekem, ilyen kis makogós hangon. :D
2017. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor a ragdol vagy perzsa a neked való.
2017. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem csak kinézetre, minden fajtának van jellemző természete. Amit leírtál, rossz tapasztalatot, azt megcáfolnám: megfelelő nevelés, tanítás, szoktatás kell, szépen, türelmesen, tehát nevelés alatt nyilván nem két pofont értek alkalmanként, ahhoz tudnám hasonlítani, hogy mint egy kisgyerekkel, türelmesnek kell lenni, pl. kiskorában hajnal egykor kb. ötvenszer keltem fel, és szedtem le a macskámat a legfelső könyvespolcról, elmondtam neki, h nem szabad, és most alszunk. Kinőtte, hagy aludni.

A kutyával össze kell szoktatni. Az, hogy tartózkodik tőle, ösztönös, de szerintem a felnőtt kutya, és a kölyök macska könnyebben összeszoktatható, mint fordítva, vagy mintha már a macska is felnőtt. (Alapvetően ugyanis a macska fél a kutyától nem fordítva).

Fajták: általánosságban elmondható, hogy a keleti típusúak a pörgősebbek, beszédesebbek, akkor ezt nem ajánlom (pl. sziámi, orientális, abesszin, stb.). Kivétel a bengáli, ami nem keleti, de elég dinamikus darab.

A "nyugati", európai, amerikai fajták nyugodtabb típusúak. A maine coon is, de azzal számolni kell, hogy a nagytestű macskák többet is fogyasztanak százon :-).

Ajánlott: brit/skót lógófülű, szfinx, ha szereted, birman, orosz kék, szibériai, amit a többiek még nem írtak.

2017. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!