Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Úgy néz ki sok kiscicám lesz,...

Úgy néz ki sok kiscicám lesz, költségek terén mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ha nincs SEGÍTŐ válaszod, akkor ne kommentelj azért csak hogy embereket szidj! Köszönöm.


Nem az én macskám kölykei, választhattam hogy elpusztulnak vagy elhozzuk őket. A jobbik döntést hoztam. Remélem ezért nem vagyok rossz. :D

A gond hogy szám szerint sokan vannak, szép alom lett. Vannak oltások és ivartalaníttatás. Esetleg szerintetek van rá esély hogy valamilyen oldalon meghirdetve majd néhányat (persze ivartalaníttatva) eltudok jelképes összegért, vagy még annyiért se ajándékozni (szigorúan normális embernek)? Vagy esetleg menhely? Csak ott nagyon sokáig vannak az állatok mire kikerülnek, nem? :(

Szerintetek hogy alakítsam a sorsukat?


2017. máj. 5. 16:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem az egész életes költségükre vagyok kíváncsi, mert már van felnőtt cicám. Hanem úgy kb. 2-4 hónapos korukig, amíg elkerülhetnek mondjuk. :) Félreértés ne essék, nem megszabadulni akarok tőlük, de ami sok egy kicsit sok.

Ha marad is meg belőle, nem lesz katasztrófa. :)

2017. máj. 5. 16:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdezgess mindenhol, ivartalanított cica jobban kell az embereknek. Neten felteheted Facebookra, állatvédő szervezeteknek küldd el a képeket hogy hirdessék.
2017. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Oh, és jelentkezők még nem kellenek, újszülöttek. :) De talán majd frissítem a kérdést ha már aktuális.
2017. máj. 5. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Face csoportok esetleg helyben hátha érdekelne valakit.
2017. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
meg te akarod oket ivartalanitani a sajat penzeden?? ne csinald anelkul is elviszik oket tapasztalatbol beszelek majd az uj gazdija ivartalanitsa.
2017. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég, ha csak oltást és féreghajtást és bolhaírtást kapnak.

Már ezzel is könnyebben fogod elajándékozni.

Én őszintén szólva nem ivartalanítattnám mindent, főleg ha még kicsik, hanem igyekeznék olyan helyre adni őket, ahol egyértelmű, hogy ivartalanítva lesznek.

Az én cicámnak az ivartalanítás előtti almát olyan embereknek adtam oda, akiket ismerek, megbíztam bennük.És ivartalanították is a kiscicákat majd, ahogy megígérték.

Szóval ha megbízható embernek adod, akkor biztosan fogják.

És nekem még talán a benti tartás is feltétel lenne.

Vagy ha ivartalanítattnám mindet, akkor az ivartalanítás áráért vihetnék el a cicát. De persze pénztárca függő.

A kani ivartalanítása 5-7 ezer körül van olcsóbb helyeken, a nősténynek 10-12 ezer körül lehet.Ezzel ki tud számolni mennyibe jönne ki az összes cicára.

A féreghajtás pár száz forintos tétel cicánként. Az oltások orvos függő. Nálunk pl 5 ezer a kombinált, vizsgálattal együtt cicánként.

2017. máj. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanításra szinte mindig vannak akciók, érdemes ilyenkor beütemezni és akkor akár negyed annyiba fog csak kerülni, mint rendesen :)

A féreghajtás nem egy hatalmas költség max 500 ft/cica, az oltás viszont sokba kerül 5-6 000 ft/cica és ha jól tudom, ismételni is kell pár hét múlva.

Viszont az ivartalanítást leghamarabb 5 hónapos korban lehet megejteni, szóval addig is etetni kell őket valamivel. Nem tudom,hogy mennyit szánsz erre a részére, de szerintem egy közepes minőségű táp 2-3000 ft/cica/hó.


Off: nagyon szép dolog tőled, hogy befogadod a cicákat :)

2017. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!