Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha az anyacicával lenne...

Ha az anyacicával lenne valami és nem tudna szoptatni, akkor a kiscicákat fel lehet nevelni laktózmentes tejen?

Figyelt kérdés
Az anyacica teljesen jól van, csak én vagyok paranoiás. Fel lehetne őket laktózmentes tejen nevelni, ha nincs a közelben tejpótló? (leoltásokat nem kérek, az anyacicának ez volt az első szülése, és az utolsó, mert ivartalanítva lesz).

2017. máj. 5. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Milyen idősek a kicsik? Mert én sima tejjel etettem a kb. 4 hetes kiscicáimat. Semmi gondjuk nem volt.
2017. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4 naposak
2017. máj. 5. 23:57
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Laktóz mentes tejjel igen, minden gond nélkül. Vagy zsírszegény tejjel ha nem laktóz érzékeny a kiscica. De általában majdnem minden macsek az.)

Ami gond lehet az a erős védettség hiánya a virusok ellen amit az anyacica a saját tejével ad át a kicsiknek. Tehát érdemes később védőoltást megkapnia amit persze amúgy is célszerű lenne.

2017. máj. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tejpotlo tapszerrel kell megpróbalni :)lehet rendelni is ne ezen muljon az eletuk
2017. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. Tejpótló kell. Elég sok helyen kapható.
2017. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kecsketej is jó, de reméljük semmi gond nem lessz.
2017. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most jön a sok vér állatvédő, és lepontozza, akinek nem tápszeren nőtt fel a macskája.Komolyan ennyire nincs életetek? Én már egyre jobban undorodom ettől a ketegóriától, mert csak a szánalmas, kötekedő emberek járnak ide, hogy a másikat leszólják közbe meg magukat fényezzék...
2017. máj. 6. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Vér állatvédők azért mert inkább a garantáltan jót akarják a macskáidnak, semmint egy olyan lehetőséget ami lehet jó, lehet rossz? :) TE kértél tanácsot, nyilván ha valaki azt gondolja hogy a sima bolti tehéntej nem jó egy macskának akkor lepontozza, mert szerinte az hülyeség és nem akarja hogy cicák élete múljon rajta. Én is tudok undorodni, had ne mondjam milyen emberektől...Mindenesetre a segítséget ha lehet díjazzuk, ne máglyán égessük. :)

Bocsi az offért. Gyakorin már sok ilyen kérdést láttam, általában a kecsketejet szokták írni ha nincs más, de legtöbben a tápszerre mennek, mint erre készített anyatej pótlóra.

De szakértői véleményem nekem sincs, így dönts belátásod szerint. ;)

2017. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt két kismacskám, út szélén találtam őket, az anyjuk kilapítva sajna...


Én dokihoz vittem őket, és ő mondta, hogy tápszer kell nekik, meg meleg, ilyesmi, de a legjobb ha találok egy anya macskát. A bolti tej azért nem jó, és ezt ő mondta, mert az összetétele más, a cica szervezete cica tejet akar, amihez legközelebb még mindig a tápszer áll. Mint ahogy egy gyerek babának se adsz tehéntejet, ha az anyjának nincs teje, hanem tápszert. Vannak persze szívós maccsok, akik túlélnek mindent, de a legtöbb belepusztul.


Nekem pl a kettő kicsiből egyik sajnos nem is élte túl, pedig tápszert kaptak (sajnos sehol nem találtam pótmamát nekik). A másik cica meg alig nőtt valamennyit, ő nagymamámhoz került, de nagyon pici maradt, hiába próbáltuk rendesen táplálni, minőségi táppal. Doki mondta, hogy alapvetően egészséges, de valószínűleg azért ilyen kicsi, mert hiányzott egy csomó vitamin az élete első szakaszából, és lehet később is hajlamosabb lesz fertőzésekre.


Ja és a tápszer, amit én vettem valami párezer forint volt, és tök sokáig elég volt. Szóval nem pontoztam le senkit, de nekem állatorvos mondta ezeket, úgyhogy én inkább azt javaslom ha a mama cica megtagadja a piciket, tápszert adj nekik, árban sem vészes, és jobb nekik. De azért az anyja a legjobb.

2017. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!