Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltünt pár napra a macskám,...

Eltünt pár napra a macskám, lehet veszett?

Figyelt kérdés
Most került elő a cicám, nem látok rajta harapás nyomot, de lenne egy olyan kérdésem, hogyha a bolha ami rajta van megcsíp engem is...és ő veszett, akkor én is elkaptam?
2017. máj. 7. 07:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom...
2017. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Gondolom nem erdőbe laktok ahol rókákkal találkozhatna.

Általában azok veszettek.

2017. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem erdőben lakunk,de attól még lehetnek rókák is a mezőkön...
2017. máj. 7. 08:24
 4/15 anonim ***** válasza:
Bolha nem lehet veszett
2017. máj. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Bolhacsípéssel a veszettség nem terjed.

Egyébként érdemes lenne beoltatni a macskádat veszettség ellen, és máris nem kellene ilyesmin aggódnod.

Ja, meg bolha ellen is kezelni kellene.

2017. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak elveszett egy kicsit..
2017. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Annak, hogy Magyarországon veszettséget kapj el, kb 0 az esélye. Erdős területeken lehetnek veszett rókák, bár őket is igyekeznek vakkcinázni.

De háziállatnál kb 0 az esélye.A kutyáknál eleve kötelező az oltás rá, és macskások is sokan beadatják, ennek köszönhetően tényleg irtó kicsi az esélye, hogy baj van.

De ha félsz, vidd el dokihoz a cicát és kérj veszettség elleni oltást.Nyilván ha már veszett lenne, ez semmit nem érne, de megelőzésnek tökéletes.

2017. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És csak úgy mellékesen. a rókákat is vakcinázzák veszettség ellen. Nem állítom hogy nem fordulhat elő elvétve veszettség, de ez elég ritka. [link]
2017. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

[link]


Csak ezt találtam, ezér kezdtem el aggódni.

2017. máj. 7. 09:00
 10/15 anonim ***** válasza:

Én macskámnak 700 (hetesszáz!)Ft volt a veszettség elleni oltás, úgyhogy én ezen tökre nem spórolnék, ha ennyire aggódsz miatta.


(jó ez vmi kedvezmény volt, mert egyszerre adattam be neki minden oltást, de ha esetleg kétszer ennyi, az se kéne, hogy földhöz vágjon)

2017. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!