Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olyan alapítványt keresek...

Olyan alapítványt keresek Budapesten, akik anyagilag tudnák támogatni egy nőstény cica ivartalanítását. Valaki?

Figyelt kérdés

Nagyon ciki a helyzet, de sajnos úgy alakult, hogy pár hete munka nélkül maradtam, a 10 hónapos benti nőstény cicám meg most tüzel életében először, szóval elvinném ivartalanítani, amint befejeződik ez a pár napos időszak nála. Ha csak kölcsönbe is kapnék pénzt egy alapítványtól, az is teljesen jól jönne ideiglenesen, amíg nem találok új munkát (folyamatosan járok interjúkra).


Mikor hozzám került a cicus, nem számítottam rá, hogy ez lesz, és nem arról van szó, hogy felelőtlen vagyok, vagy ingyen akarnám megúszni a dolgot, de most tényleg nincs erre pénzem, így is a tartalékaimból élek. Azt meg nem szeretném, ha szenvedne szegényke, de sajnos a környezetemben senki nem tud kisegíteni.


A negatív kommenthuszárok kerüljenek, köszi.


2017. máj. 8. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos állatkórházakban is van erre lehetőség, meg részletfizetésre is. Állatmenhelyek, alapítványok inkább a gazdikereső állatoknak a kezelését támogatják, szerintem több sikert érsz el, ha kórházat keresel.
2017. máj. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha benti cica, akkor az sem nagy baj, ha csak később lesz ivartalanítva, ha már lesz pénzed.


De lépj kapcsolatba helyi állatvédő egyesületekkel.

2017. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt olvastam, hogyha nem párzik, akkor akár kéthetente is újrakezdődhet a tüzelés, az meg már a hangok miatt is zavaró lenne, szóval amint lehet, elintézném a dolgot (most még itthon is tudnék lenni vele műtét után).


Köszi mégegyszer :)

2017. máj. 8. 08:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tüzel 2 hetente. Ha lesz munkád majd ivartalanítod. Ha benti akkor nem lesz gond
2017. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Budapesten is vannak viszonylag olcsó és jó orvosok. Ahova én járok ott 10ezer a nőstény, ha kérsz részletfizetést pl hogy most fizetsz 5ezret s jövö honapban is ötöt, úgy kibírható. 18 ker.
2017. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugy fogalmaztal,hogy "amikor hozzad kerult". Esetleg mentett cica? Ha igen,akkor valoszinuleg talalsz majd olyan allatvedo szervezetet,aki tamogatna ebben. Altalaban ok szerzodesben allnak allatorvosi rendelokkel vagy allatkorhazakkal,igy valoszinuleg tudnanak segiteni.

(Sajat tapasztalat.)

2017. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én írnék a zárjuk be a kóborgyárat csoportnak, ők ilyen kérdésben szerintem tudnának segíteni.


De nézd az állatorvosi rendelőket is, tavasszal szokott lenni ivartalanítási akció, nekem tavaly 4000Ft lett volna ősszel (nőstény), csak kicsúsztam az állami támogatott részből, mert nekem várnom kellett télig, mivel túl kicsi volt a cica az ivartalanításhoz.

2017. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapítványokat ne terheld ezzel, van elég kóbor, balesetes, beteg, kidobott cica, akiknek a kezelési költségeivel amúgy is mindig mínuszban vannak.

Nézegesd az ivartalanítási akciókat, próbálj részletfizetést kérni az állatorvostól. Ha semmit nem sikerül intézni, létezik a macskáknak fogamzásgátló, ami elnyomja a tüzelést.

Hosszú távon nem ajánlott a szedése, de arra az időre, amíg találsz munkát, pont megfelelő megoldás.

2017. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most ideiglenesen vettem neki fogamzásgátlót, 3 napig egy tabi, utána 4 hétig fél-fél. Azzal kihúzom még egy ideig :)
2017. máj. 9. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!