Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel teszek inkább jót a...

Mivel teszek inkább jót a macskámnak?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve bedobott valaki egy macskát hozzánk és mivel nyilván nem lett meg a gazdája ezért befogadtuk. Nagy forgalmú út van mellettünk úgyhogy kiskorától benti cica. Most elkészült a terasz. De nem tudom,hogy nem e kics*szés a macskával ez így,hogy csomó inger fogja érni,madarak,stb. és macskahálóval mégis el lesz tőle választva? Vagy megszokja és pont ,hogy jót teszek neki,hogy legalább van plusz látnivalója? Melyik verzió jobb a macskának? A terasz macskabiztossá tétele felé húz a szívem.
2017. máj. 9. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld meg macskabiztossá a teraszt,biztos szeretni fogja.

Nem csinálsz rosszat a benti tatással, ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Szép dolog a szabadság is, de az nem, amikor napi szinten kerülgetjük kocsival az elütött macskákat a főúton. Én borzasztóan sajnálom őket, nem kellett volna meghalniuk, ha bent tartották volna őket.

2017. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a macskabiztosság a szimpatikus. Lehet, hogy nem maximálisan ideális (de lehet, hogy pompásan ellesz, nem minden macska vágyik ki), de nem ideális világban élünk. Nagyon rossz nem lehet neki így sem, ráadásul van egy szerető gazdája, aki ilyenekre képes érte :)

Mi a másik opció, mindig bent tartani (a veszélyes külvilág biztos nem)? Szerintem az nem jobb. A mi macskánk mostanság nem mászkál el, de élvezi a napsütötte teraszt.

2017. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hálós az erkély, egy csomót ül ott a macska, imádja bámulni a madarakat. Akkor reklamál egyedül, ha éjszakára behozom, mert ugye be kell csuknom az erkélyajtót, hogy este ne legyen hideg. Akkor szokott balhézni, hogy még menne ki, és mit képzelek, hogy beviszem. :D szerintem nyugodtan csináld meg így, biztos tetszeni fog neki.
2017. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
macskat bent tartani allatkinzas, az okosabb macskakat nem utik el mert vigyaz magara, az enyem is ilyen.
2017. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kata-92 ***** válasza:
Jobb neki, ha megcsinálod a teraszt, én most szeretnék maine coont tenyészteni és, akitől veszem a macskám egy elég neves maine coon tenyésztő és nála is megvan csinálva az erkély hálóval levédve nekik, imádják. Nálunk is lesz kifutó, ahol lesz a kandúr az ivartalanított nőstény maine coonommal, aki már van és egy fog jönni tenyésztésre, ő főleg benti lesz, de jó időben majd kimehet, ha nem tüzel. Az én maine coonom olyan okos volt, hogy pacsit is tudott adni, meg tudta mikor jövök haza, a sarkon várt, most télen mégis elütötték, ez nem ezen múlik. Félt is a kocsiktól, de valószínű megcsúszott és elékerült, de konkrétan nem tudjuk. Az állatmenhelyes nő látta meg az útszlén és rendes volt, mert megállt megnézte, hogy van e benne chip. Volt benne, ő értesített minket, de mivel nem látta a balesetet csak gyanítom, hogy így történhetett mivel, akkor volt az a nagy hideg és a kocsik elé soha nem ment ki. Nagyon kell vigyázni, főleg, ha forgalmas helyen laksz.
2017. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ. Akkor megcsinálom.

A macskát bent tartani állatkínzás dologgal nem értek egyet. Szerintem nagyobb állatkínzás hagyni ,hogy megmérgezzék, elüsse egy kocsi,stb.

Ráadásul ha kimegy a kocsi elé,a vezető megijed,nekimegy a villanyoszlopnak,összetöri a kocsit,esetleg saját magát is az ember fizethet meg mehet a börtönbe. A macska azért annyira nem okos,hogy ezeket átlássa. Meglát valamit ami tetszik neki,vagy megijed valamitől máris kész a baj és elütik. Ha valami faluban laknék vagy nem forgalmas helyen akkor engem sem zavarna ha kint van.

2017. máj. 10. 13:26
 7/7 anonim ***** válasza:

A főút mentén naponta látok több elütött macskát is. Ez a gazdik hibája sajnos. Vannak olyan helyek, ahol egyszerűen nem lehet kint tartani macskát, mert nagyon veszélyes..Ez van.

Hiába okos egy macska, ha pl ivaros és hajtja a vére, akkor simán kiszalad a kocsi elé is, annyira nem figyel olyankor.

2017. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!