Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon hullik a cicám szőre....

Nagyon hullik a cicám szőre. Most, amikor kikeféltem neki, észre vettem, hogy apró, fehér, korpa-szerű darabkák jelentek meg. Ez valami bőrbetegség is lehet?

Figyelt kérdés

(Eléggé minőségi tápot eszik, ezért szerintem, vitaminhiány nem lehet, de majd készülök neki venni még valamilyen kiegészítő vitamint.)


Előre is köszönöm!


2017. máj. 9. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Drótos kefével fésülted? Mert akkor felkaristoltad a bőrét és emiatt lett korpás.
2017. máj. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aham, igen... azzal, jaj, ez baj? Nem is tudtam.. :( Műanyaggal kellene vagy milyennel?

Köszönöm szépen a választ!

2017. máj. 9. 14:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ez zavar vegyél olyan fésűt, aminek van ilyen kis műanyag gömb a végén, mint az emberi hajkeféknél. Vagy van még az a fésülő kesztyű, gumisörtékkel.
2017. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Neharagudj az ünneprontásért, de én nem csak a fésüre gondolnék. Van olyan amikor korpa tulképződéssel szőrhullással jár egy bizonyos börbetegség, ami hátterében sajnos egyéb betegség is állhat. Én megzetném állatorvossal, ha a puha fefe után is megmarad a probléma.
2017. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rendben, megnézetem dokival, gondoltam is rá már egyébként, de amúgy már kettő is látta, bár az nem most volt.. Volt is róla szó, hogy vesznek ilyen kaparék mintát, de nagyon félős cicus, és végül nem vittük vissza.

2017. máj. 9. 18:52
 6/9 anonim válasza:
Csak fehér, fekete nem volt benne? Mert a fehér és fekete kis pöttyöcskék bolhát is jelenthetnek, egyik a bolhapete, másik meg a bolhakaki. Nem lett "aktívabb" a cica mostanában, mozgékonyabb, rohangászósabb? A vakaródzást nem mindig lehet látni, de ha a macska aktívabb, idegesebb... stb., akkor simán lehet, hogy bolhás.
2017. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak fehér színűek jelentek meg, és azok is csak akkor, ha fésülöm őt. (Egyébként, csak lakásban tartott cicáról van szó, nem tudom, az számít-e valamit ebben)
2017. máj. 11. 16:20
 8/9 anonim válasza:

Akkor valószínűleg tényleg csak korpa, próbáld meg, amit előttem írtak.

U.i.: sajnos lakásban tartott cica is lehet bolhás, nálunk volt, és nem is értettük, hogyan... aztán utánanéztünk, és igazából "a semmiből" is lehet bolhás, beviheti bárki cipőtalpon, ruhán, stb... ha nem jön róla fekete cucc, és nem ideges, akkor nem bolhás, ezt csak a későbbiek miatt írtam le.

2017. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! :)
2017. máj. 19. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!