Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kandúr vagy a nőstény...

A kandúr vagy a nőstény macskák a nyugisabbak, ölbebújósabbak?

Figyelt kérdés
Ivartalanítással illetve anélkül is kérdem.

2017. máj. 9. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem egyedfüggő. Sokan biztos azt mondják, hogy a nőstények inkább, de nekünk például a kandúrunk is kifejezetten ilyen, és ilyen volt már az ivartalanítása előtt is (két évesen lett ivartalanítva).
2017. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem válnak ivaréretté, addig tök egyformák. Utána egyértelműen a nőstény cicák, a kandúrok nagyon "fiúsak" lesznek. De ha még azelőtt ivartalanítjátok őket, mielőtt ivaréretté válnának, akkor mindegy.
2017. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Van egy ivaros kandúrunk, amint leülsz/leguggolsz már az öledben van, nem lehet levakarni :)
2017. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kandúrok, főleg ivartalanítás után.

A nőstény igazi ragadozó, mert nem csak magát, de a kölykeit is el kell látni. Ezért vadabbak.

2017. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy az ivartalanított kandúrok, akiket max fél éves korukban műtöttek.
2017. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem vegyesen volt mindenféle, szerintem ez teljesen macska függő. Nekem ivartalanított nőstényem van és szeret hozzámbújni.
2017. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nálunk is-is. Mindkettő (kandúr és nőstény is) ivartalanított és, hogy mit mondjak... Belőlük kiindulva "macska-személyiségfüggő".


A nőstény macsek rendszeresen hangoskodik, izgága, ugyanakkor ő igényli is a felvételt, simogatást elég gyakran.


A kandúrunk csendes, sokkal nyugodtabb, ő is igényel foglalkozást, de csak ha ő is úgy akarja és csak attól akit ő akar.


Viszont a kandúrunk sokkal "félősebb", eléggé magának való, viszont ha egyedül marad akkor már-már kisgyerekszinten fél, nyávog, dorombol és "purrog", ha meglát.


Nálunk az a vicces, hogy a kandúrral én vagyok inkább "jóban", ráadásul hasonlítunk is jellemre kicsit, addig testvérem a nőstény macsekkal, akivel elég hasonlóak (figyelem kiprovokálása, hangoskodás, állandó evés)

2017. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is macskafüggő nem a nemétől függ.
2017. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is macskafüggő.De álltalába az ivaros nőstényekbe van egy bizonyos ragaszkodás ami a többibe nincs meg.Kicsit olyan "te hozzám tartozol,megyek veled és megvédelek"vagy nem is tudom,de még csak náluk tapasztaltam.Kicsit mintha büszkék lennének rá,hogy nekik van gazdijuk.
2017. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

#9


Nálunk, még az ivartalanítás előtt pont a kandúr volt az aki egésznap gipszoroszlánként őrizte az ajtót a teraszon (vagy feküdt a kanapén), a nőstény meg ment haverkodni a szomszéd cirmosokkal.

2017. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!