Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 éves ivartalanított kandúrun...

1 éves ivartalanított kandúrunk eszik (enne), de már 3-4 napja nem kakilt, és akkor is csak keveset, ill. szorulása volt/van. Mi lehet a probléma megoldása?

Figyelt kérdés
Enni eszik rendesen, de már csak nagyon keveset merünk neki adni, mert ugye csak bemegy, de ki nem jön semmi. Elválasztása óta száraz macskatápon él, néha kap egy kis konzervet is. Ivásával, vizelésével nincs gond. Régebben itattunk vele tejet (nem macskatejet, hanem "tehén"tejet), akkor ment tőle a hasa, most próbáltuk megint, ám semmi hatása nem volt. Fél évesen volt ivartalanítva, akkor azt mondta a doki szép, erős, egészséges kandúr.
2008. okt. 14. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvos! Folyadékhiány. Rákötik infúzióra is nyomnak bele egy kis folyadékot, aztán majd mondják, hogy mikor kell mennetek. Holnap feltétlenül menjetek el, mert ez igencsak veszélyes!
2008. okt. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki az olajos halat. Szerintem is doki! A mi cicánkkal nerég ugyanez volt, neki kimosták a popiját parafin olajjal. A tej nem rossz ötlet adjatok neki még! De mindenképp vigyétek dokihoz!
2008. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem nyitottam új kérdést, d eidevágna az én kérdésem is.

Az én cicám, ivartalanított lány 2 éves, a nyáron rászokott arra, hogy (mivel mindig ki tudott menni a nyitott erkélyajtón) csak kint intézi a dolgát. Most pedig, hogy csak reggel, meg este (este nem mindig) vasn kiengedve, nem gond, hogy egész nap tartogat mindent magában????

Inni iszik, enni eszik, de az almot nem használja.

Ha simogatom, feldobja magát, a lábai égnek állnak, szóval a hasát simogatom, de nem mutat semmi jelet, hogy fájna a hasa. És ha este nem engedem ki, akkor se hisztizik, hogy márpedig engedj ki, mert nekem most kell, se az almot nem használja, akkor se, hanem szépen lefekszik és alszik.

Szóval normális ez, nem lesz tőle baja???

És hogyan tudnám visszaszoktatni az alomra (mégis szeretném látni, ha esetleg valami baja van), ha pár napig nem engedem ki, akkor addig visszatartja???

2008. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Most épp nálam is ez a helyzet :S

A 10 hónapos lánycicám most volt pénteken ivartalanítva, és még nem volt széklete, ha holnapig nem lesz, beöntést fog kapni.. Már próbáltunk kefírt etetni vele, étolajat is ivott, most veszek majd neki olajos halat (de ehhez nem fűzök túl sok reményt, mert nem szereti). Nekünk ezeket mondta a doktornő. Ennek ellenére mindezidáig sajnos semmi:(

2011. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!