Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes korában lehet...

Hány hetes korában lehet elhozni a kiscicát az anyukájától?

Figyelt kérdés
Ingyen kaphatnék egy ismerősömtől még nem kérdeztem mennyi idős, de kíváncsi lennék rá mikor hozhatom el úgy, hogy már nem fog neki hiányozni az anyukája. Vagyis tudom, hogy fog neki hiányozni csak az etetése miatt kérdezem.
2010. máj. 16. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
6-8 hetesen már el lehet hozni. :)
2010. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)! És mit érdemes neki kezdetben adni enni? Azt hallottam folyadék csak víz lehet, mert a tehén tejet nem bírja a gyomruk. És a vízen kívül?
2010. máj. 16. 10:02
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Hát nem tudom...mi mindig adunk tehéntejet (ráadásul boltit), picit meglangyosítom, bele apróra falatozott kenyérbél...imádják, és soha nem volt egy macskánknak sem hasmenése és teljesen egészségesek lettek. Meg lehet adni nekik direkt kiscicáknak kapható konzervet. Nagyon szaftos és apró falatkák. Vagy vannak ezek az alutasakos kaják nekik (pl whiskas). Az is nagyon jó! :) Aztán már ha erősebb a foga, lehet neki adni száraz cica tápot is, meg persze el kell kezdeni a vízhez szoktatni. Eleinte, ha nem akar magától enni, akkor picit bele kell nyomni az orrocskáját a tejbe/vízbe, és akkor megtanulja, hogy finom. Lehet, hogy prüszkölni fog tőle eleinte, de majd belejön, nem lesz semmi baja :) Sok sikert! Ha még van kérdésed, szívesen válaszolok rá, van már elég sok tapasztalatom kiscica nevelésben :)
2010. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
8 hetes kora előtt nem ajánlott elhozni, még akkor sem, ha önállóan esznek és 6 hetes korukban még sokkal édesebbek. 6 és 8 hetes kora között tanulja meg a fontos dolgokat az anyjától, testvéreitől és ha ezek kimaradnak abból később problémája lehet a cicának, szóval érdemes kivárni vele azt a két hetet.
2010. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem tesz jót a macskáknak a tej, akkor sem, ha nincs tőle hasmenésük. Nem tudja megemészteni a laktózt és ez csak árt, nem használ meg sokkal nagyobb a tápértéke egy konzerv vagy szárazeledelnek. a macskák nem vízbe mártott kenyérre van szüksége. A legjobb ha jó minőségű macskatáppal és főtt husival eteted, azzal nem árthatsz neki.
2010. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A tejet a biztonság kedvéért kihagyom és megmondom az ismerősömnek, hogy csak akkor hozom el, ha már több, mint 6 hetes. Köszi mindenkinek a segítséget. Lehet akad még majd kérdésem, amikor már itt a cicus, akkor hozzátok fordulok majd :).
2010. máj. 16. 10:40
 7/12 anonim ***** válasza:
A cicatenyésztők általában 3 hónaposan adják oda a kicsiket.
2010. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az már kicsit késő, addig nem fogja ott tartani a még jelenlegi gazdi az tuti..
2010. máj. 16. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondoltam...... Akkor, ha lehet, húzd ki 8 hétig. Kell a mama és a testvérek közössége még a cicának.
2010. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én "kihúznám" a három hónapot is, de akinél most van (sajnos) minél hamarabb meg akar szabadulni Tőlük :(. Sajnos ilyen típusú ember...
2010. máj. 16. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!