Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet összeszokatni 2...

Hogy lehet összeszokatni 2 cicát, Van egy cicám és most hoztunk 1 felnőtt maine coont. Mindkettő nőstény. De a régi nem szereti, morog és fúj rá, még nem verekedtek össze. Meg fogják egymást szokni? Milyen módszereket ismertek. A régi csak féltékeny?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, jó eséllyel össze fognak szokni. Nálunk is ez volt. Először fújt a nagy macsek, de azért mindig nézegette, követte a kicsit. Ha kicsi közelített meg volt, hogy még az orrára is csapott, de sokszor elszaladt. Aztán egy idő után már csak fújt, utána már csak szaglászta, végül elkezdtek fogócskázni. Annyi, hogy míg nagyon forró a hangulat ne hagyd őket egyedül. De picit azért hagynod kell őket, hogy úm. egymás közt is intézhessék a dolgot. Ja meg a szoktatós időszakban ne simizd a kicsit a nagy előtt.
2010. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk ilyen helyzetbe. Az akkor egy éves fiúcicám mellé hoztam egy 6 hetes kislányt. Elöször fújt eá, aztán zsákmánynak nézte (szobacica, sosem látott még elötte másik cicát)m és folyton le akarta vadászni. Péntek reggel hoztam el a cicát, hétfőn még úgy mentem el dolgozni (egyedül élek), hogy külön zártam őket. Szóval 3 napot voltam velük otthon. Aztán már mertem őket egyedül hagyni. És egyszer már csak azo kaptam magam, hogy a nagy mosdatja a kicsit. :) Azóta is imádjék egymást. :)


Az nagyon fontos, hogy a régi cicát sokkal többet babusgasd, szeretgesd mint a másikat. Kiemeéten törődj vele, ne érezze azt hogy elveszít téged az új jövevény miatt. Hiszen te az ő embere vagy, nagyon fontos neki hogy érezze, ő neked a legfontosabb. Aztán amikor már megszokták egymást lehet egyformán foglalkozni velük.

2010. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk is ez a gond.

Már fél éve próbálkozunk és semmi :(

2010. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!