Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Kiscicák

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van egy cicánk aki terhes lett és a házunk ugy van megcsinálva hogy a tetőtéren a plafon és a tető kőzött van egy rés, ahova csak a cica fér be szóval oda bemászni lehetetlenség. Apukámnak felvetettem az ötletet hogy vágjunk ki a gipszkartonból egy 20*20as részt ahol levesszük a cicákat, viszont ő nem akar azért lyukat furni a plafonra. De azt sem akarom hogy 6hét mulva vad kiscicák jöjjenek le. Ti mit tennétek?
2017. máj. 12. 12:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam a kérdésből hogy a cica a tető és a plafon közé szült be.. onnét tudom mert hallom ahol dorombol és szoptat, a kiscicák pár naposak lehetnek
2017. máj. 12. 12:27
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha apád nem akarja nem tehetsz semmit.

Ugyan ez a helyzet nálunk is, a macskám szomszádba szült olyan helyre ahol nem érjük el, és majd ha előhozza a kölyköket biztos vadak lesznek, de ez van!

2017. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem beszelj sokat az anyahoz es,akkor a kicsik is megszokjak a hangodat,igy,ha majd kijonnek nem leszel nekik annyira idegen.Meg az is lehet,hogy az anyacica mar korabban ugy dont,hogy nem az a legjobb hely es kihozza oket.
2017. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hatalmas volt a hasa ugyhogy biztos van 5-6pici.. ugye az a baj ha vadak lesznek akkor nehezebb lesz őket elajándékozni is.. én is ebben reménykedem hogy talán ott fennt tul meleg lesz nekik az a hely és az anyuka lehozza őket.
2017. máj. 12. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Felelős macskatartónak nem szül a macskája, mivel ivartalanítva van.
2017. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha már úgysem tudsz mit tenni, amíg elő nem jönnek a kiscicák maguktól (az anyjukkal) akkor addig elég, ha az anyacicával foglalkozol rendesen. Nekem már volt olyan macskám, akit 3 hónapos korában fogtak meg először emberek -mert fennakadt a kerítésen- és rögtön hozzám került.

Rögtön felszaladt a legközelebbi fára, amint elengedtem az udvarunkon, majd két napig le sem jött. Onnantól fokozatosan közeledtem hozzá, és sokáig elutasító volt. Pár hét múlva viszont már megbízott bennem, elfogadta az ételt a kezemből is. Több cicám is volt már, de ő volt az eddigi legszelídebb, miután ekkora változáson ment át.

2017. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg fogod tudni szelíditeni a kicsiket később, egy kis kajával bármelyik macskát meg lehet szelídíteni.

A mi macskánk anno kb 2-3 hónaposan lett először simogatva, nehéz volt, de annyira megszokott, hogy az ágyunkban alszik velünk és hihetetlenül kezes.

Szval meg lehet szokatni majd az emberekkel, csak türelem kell.

És jó lenne ivartalanítani a cicát, van elég gazdátlan macskakölyök, nem fog kelleni senkinek sajnos, főleg ha ugye kicsit vadabbak is.

Megtartani gondolom nem akarsz fél tucat macskát.Ha mégis, akkor ők is fialni fognak jövő ilyenkor..

Jobb lenne akkor ivartalanítnai, amikor még csak 1-2 macskát kell.

2017. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek mi történt... becsuktam a padláson az ajtot is meg az ablakot is és az anyacica még aznap lehozta a kölykeit :)
2017. máj. 15. 22:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Az jo.:)Probald meg valahogy betomni a lyukat,hogy ne tudjanak visszamenni.
2017. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!