Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eggyütt lehet őket tartani?

Eggyütt lehet őket tartani?

Figyelt kérdés

Áprilisban fogadtam be az utcáról 2 gyönyörű cicát, amint időm volt rá, kértem időpontot az orvostól és elvittem őket. Megalapította hogy az egyik fiú cica a másik lány cica. Na most, én szerettem volna őket ivartalanítani, de a doki lebeszélt róla mivel hogy ennyi idősen már kockázatos. 15 éves mindkettő,(állítása szerint) tehát kockázatos. Nos, eddig semmi arra utaló jel nem volt hogy a két cica esetleg tüzelne, tehát igaza van a dokinak vagy vigyem őket egy másikhoz?

Lemaradt, hogy a két cica még csak egymás mellett sem alszik.



2017. máj. 13. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen tényleg nem érdemes. Valószínű hogy belehalnak a műtétbe, az pedig szerintem nem éri meg. Egy macska 12-18 évig él szóval ez már öreg macska.
2017. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Túl kockázatos lenne nekik a műtét, szóval szerintem sem érdemes, attól sem kell aggodnod, hogy ennyi isősen vemhes lessz a nőstény. Kedves tőled hogy befogadtad őket.
2017. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

15 évesen már nem érdemes ivartalanítani őket, nagy valószínűséggel belehalnának. Más doki is maximum macskafogamzásgátlót (már ha létezik olyan, de kutyafogamzásgátló van) tud adni, de lehet azt se szabad már. Kétlem, hogy születnének kiscicáik ennyi idősen. Azt sem biztos, hogy tüzel ennyi idősen a lánymacska.

Kedves tőled, hogy befogadtad őket! 🙂

2017. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vigyed el másikhoz.

Megközelítőleg kizárt, hogy utcán talált/élő macska 15 éves legyen. Ez egy. Másrészt, a kandúrok ivartalanítása nem akkora nagy beavatkozás, hogy komoly mély-altatásban kelljen végezni tehát még a kockázatosság sem igaz.

2017. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem biztos hogy 15 éve az utcán él, lehet csak el szöktek vagy kirakták őket. De az tuti hogy az orvos szerint mindkettő nagyon idős már az ivartalanításra. Nem lesznek ivartalanítva, és fogamzásgátlót sem kaphatnak a koruk miatt. Most majd tudom mi következik, de hidd el csak a legjobbat akarom nekik.

2017. máj. 13. 14:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elhiszem, hogy a legjobbat akarod, tehát teljesen érthető, ha nem akarod őket jobban zaklatni mint amennyire elkerülhetetlen, de a másik állatorvoshoz elvinni akkor is egy ötlet.

De nekem sehogy sem áll össze ez a "mindkettő tizenöt éves, pont." A macskáknál sok minden egyszerű de így megállapítani a korát, az nem.

És ott van az is, hogy lehet, a nőstény amúgy ivartalaníttatva van, mert náluk kb lehetetlen megmondani ránézésre, hogy igen vagy nem.

Úgyhogy én vagyok a legutolsó aki azt mondja, hogy daraboltasd ész nélkül azokat a macskákat, csak azt írom hogy egy szakvélemény nem szakvélemény :)

2017. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kandúr miatt valóban beszélhetnél még egy dokival, mert az ő műtétjük sokkal könnyebb, mint a nőstényeké. Mert mi van, ha mégis vemhes lesz a nőstény? Én nem kockáztatnék, mert ha valóban idős, belepusztul.
2017. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nőstény tán idősebb a kandúrnál, nem tudta pontosan megmondani. Nem javasolja az ivartalanításukat, de nem az ő kezében van a döntés. Ha esetleg vemhes lesz, abba is bele pusztulhat, ha meg ivartalanítom ott is ott van a kockázat. Nehéz döntés.
2017. máj. 13. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!