Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nyakán van egx duzzana...

A cicám nyakán van egx duzzanat. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
3napja azt vettem észre hogy a cicám nyakán van egy duzzanat. Nem tudom mi lehet így elvittem a dokihoz aki azt mondta hogy semmi baja csak egy kis tályog várjam meg míg magától kifakad. A duzzanat puha jol betapintható nincsenek benne görcsök. Vigyem másik orvoshoz vagy meg fog gyógyulni magától ahogy az orvos mondta? Nagyon aggódom érte még csak egy éves és olyan kis picike még. A válaszokat előre is köszi.
2017. máj. 13. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég gyakori a cicáknál a tályog, elég hozzá egy kis sérülés.

Az enyémet egy kaktusz szúrta meg az arcán és lett tályogos.

Ha csak kicsi, éretlen a tályog (látni kellene) akkor tényleg nincs mit tenni, de amikor már nagyobb, kemény, esetleg levedzik, akkor az orvos szakszerűen megnyitja, kitisztítja, ellátja a sebet, ad antibiotikumos szurit.

Utána napokig neked kell majd tisztogatnod, mert ha nem teljesen pucolódik ki, akkor marad neki egy gennygóc a testében, ami bármikor előjöhet, nem feltétlenül látható helyen, esetleg a veséjén, vagy a belein, ami viszont már halálos.

Várj egy kicsit, figyeljed és ha úgy látod, irány az orvos, ez vagy egy másik.

2017. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!