Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap szült a macskám, egy...

Tegnap szült a macskám, egy éves, de valamiért nem gondozza a kölykét. A kölyköt megtudnám menteni, mert az anya testvére gondozná, de nem lesz így baja ha benne marad a tej?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 16:20
1 2
 1/16 anonim válasza:

Nem. Van sok macska akinek halva születik a cicája, akkor sem lesz vele semmi.


Lehet beteg a kicsi azért nem gondozza,én másra nemtudok gondolni, de adja az ég,hogy ne ez legyen.Biztos,hogy a másik tudja gondozni? és fogja is?

2010. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
egy gyereke lett csak? én azt olvastam, hogy azért nem gondozza, mert érzi hogy beteg(ahogy az előttem szóló is írta). a teje meg majd elapad (hogyha csak egy kölyke van), amiatt nem kell aggódni. szerintem betegség áll a háttérben....
2010. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem igen, érdeklődött a kiscica iránt..de nem akarta bántani. remélem igazad van és nem lesz baja, mert most is elég furán veszi a levegőt, dorombol és fekszik..azt gyanítom marad még benne cica...:S
2010. máj. 16. 16:29
 4/16 A kérdező kommentje:
3 volt neki, abból kettő nem élet amikor észrevettük
2010. máj. 16. 16:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is volt a szomszédban. Megszülte a kiscicákat, nem gondozta, viszont a "nagymamája" gondozásba vette, és felnevelte a kicsiket. Lehet hogy túl fiatal még az anyasághoz? Nem tudom. Azóta volt már többször kiscicája, és mostmár gondozza őket rendesen.
2010. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtató válaszokat, remélem igazatok van, átteszem a kicsit a másikhoz..remélem befogadja
2010. máj. 16. 16:36
 7/16 anonim ***** válasza:

nekünk így lett cicánk. az anyja otthagyta a picit a nagyanyám küszöbén. nagyanyám felnevelte és odaadna nekünk. ez 6 éve volt. 3 évvel ezelött el kellett altatni. genetikai betegség. belehalt volna amúgyis, de kínokban. így inkább el lett altatva. nehéz volt nekünk, de a cica számára volt az altatás a legjobb döntés. önmagára vestélyes volt. megcsonkította magát...

szóval azokat a piciket hagyd békén. valószínüleg el kell pusztulniuk. ez ösztön az anyamacskáknál. a betegeket nem gondozza. őket a kandur tépi szét a természetben. szóval bármennyire is fájdalmas ott kell hagynod a cicákat meghalni...

2010. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Nem biztos hogy azért nem gondozza mert betegnek érzi a külyköt,macskában is van akinek nincs minden esetben anyai öszöne,én még aug végén jártam így,etetni szoktam egy kobór cicát és hát lepakolta az egy szem fiú cicáját a bejárati ajtó elé,szóval én cumiztattam,oké már 2-3 hetes lehetett a kölyök,probált járni tanulni,és később pár hétre rá még 3-at tett oda,ők már tudttak enni,de rendkívül véznák volta,nem volt elég teje és hát ezért választotta nekem a fiú cicát,ahhoz jobban ragaszkodott és ellenőrizgette,hogy cumiztatom e.Persze közben felvettem a menhellye a kapcsolatot hogy tudják e őket majd fogadni és sajnos 1 hónapig voltak nálam és nagyon megszerettem őket,de túl sok macska volt már így is nálunk,úgy hogy oda kellett adni,viszont a kislánycicák közül elpusztult egy pedig már 2 hónapos volt,szóval ő betegen születhetett.


Sok macskánk volt már és volt köztük olyan aki lusta volt és inkább ránk hagyata a szoptatási részt és csak néha segített be.Szóval pontos választ nem lehet rá adni.

2010. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
visszajöttem, gond nélkül elfogadta a tesója a kicsit...viszont a másik csak alszik és dorombol..ez aggaszt, lenne még kiscica amit nem szült meg?
2010. máj. 16. 16:47
 10/16 anonim válasza:
Orvossal kellene megnézetni,mert van hogy akár 1 napig is vajudik,v. bennt marad egy cica és hát belsőszervi fertőzés is előfordulhat.Egyenlőre hagyni kell piheni,mikor szült,hány napja?Mert azért 2 nap után már nem szabad elhagynia magát.De lehet hogy nincs semmi komoly baja,csak fáradt.
2010. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!