Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk, hogy a macska...

Mit csináljunk, hogy a macska ne élesítse soha a karmait? 15/L

Figyelt kérdés

Van az a nagy probléma, hogy a macska amikor a kanapén van és nyújtózkodik, egyúttal szíves örömest koptatja a körmeit. Pár perce is ez volt, apám "szépen" kioktatott és mondta takarodjak a szobámba. Most miért ne simogathatnám a macskát ott? Akkor megy fel amikor akar, mikor nem vagyunk itthon akkor is simán fel tud menni. Hogy tudnánk leszoktatni? Macskariasztó spray nem jó mert beszívná a kanapé. Apám agyvize olyannyira felforr, hogy ha így folytatja a macska, mindkettőnk feje repül. -.- Amikor csinálja és látjuk leállítjuk. Kaparófája van csak b szik használni. Nem kiskorától van velünk, jó ideig utcai macsek volt.

Az nem segítene ha vennénk neki egy szőnyeget vagy valami ilyesmit?



2017. máj. 17. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Mamámèkhoz a szobába egy rendes farönk van betéve, azt kaparják a macskwk. Pröbáljátok ki. Vagy zárjátok ki abbol a szobáböl.
2017. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2 szobás lakásban lakunk, van egy nagyszoba ahol a kanapé van ahol apám is alszik és van az én szobám, nem tudjuk kitiltani. Farönköt és ilyesmik sem működnének, és nincs is rá hely. Az a baj a macskámmal, hogy akkor és ott akarja a körmeit koptatni ahol kedve szottyan, olykor fürdőszoba szőnyeg, gyakran az ágy, a horroráras macskaparófát egyszer sem használta arra, csak alvásra, jó időben még ritkábban.
2017. máj. 17. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Le kell takarni valamivel a kanapét, ami egy kicsit csúszósabb, akkor átszokik máshová.

Mellesleg az én macskám a hasamon imád nyújtózkodni és körömmel dagasztani, akkor már inkább a kanapé...

2017. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
adni kell neki ilyenkor egy kisebb pofont mert megerdemli, ahogy egy kisgyereket ugy a macskat is nevelni kell.
2017. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha rajtakapod, hogy a kanapét kaparja, zavard el onnan azonnal

a kaparófára tehetsz egy kis macskamentát neki, hátha úgy jobban használná


vagy végső megoldásként, amíg nem vagy otthon, addig legyen a cica a te szobádban, és csak felügyelet mellett engedd ki onnan, ha otthon vagy és tudsz rá figyelni

2017. máj. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként, ha azt mondod, hogy még sosem használta a kaparófáját, akkor valószínűleg nem is tudja, hogy mire való.

Az én cicáim is idegenkedve néztek rá. (kinti macskák voltak, aztán kerültek csak szobába.)

Én jutalomfalattal tanítottam meg őket a kaparófa használatára. Magasra tartottam a kaját és csak úgy érték el, ha felágaskodtak érte, és megkapaszkodtak a kaparófába. Így fedezték fel, hogy ezt igazából milyen jó kaparni.

Néhány baleset még előfordult a fotelnél, de mindig elzavartam őket ha megláttam, hogy azt kaparják, és ez bevált.

2017. máj. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Következetesen mindig rá kell szólni. A mi macskánknak volt olyan "rutinja", hogy ha bejött a nappaliba, irány az egyik két-három kaparásra:S Már akkor szóltam rá, amikor csak közelített ahhoz a székhez:)
2017. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám pontosan tudja mire való a kaparófa (a rönk, a lap, a szőnyeg és toronyhoz tartozó is...) mégis ha látja, hogy nem tudok/akarok foglalkozni vele, akkor odamegy a fotelhez és kaparja.


Már próbáltam, hogy letakarom, két oldalú, számára büdös ragasztóval, és celofánnal is körbetekertem az egész fotelt, mindig rászólok, és bezárom egy kis helyiségbe tíz percre ha csinálja, egyszer annyira felidegesített, hogy rácsaptam a seggére is. De nem hagyja abba, letépi a ragasztót, a celofánt, a takarót, és csak és kizárólag a bosszantásomra csinálja, mert amúgy a kaparófáit (amik már fürdenek kb a macskamentában) karmolja, ha felébred és nyújtózik. Vágom a körmeit, még azon is gondolkoztam, hogy veszek ilyen ráragasztós műanyag karom védőt, mert a fotel huzatnak már annyi így is...


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy igazából csinálhatsz bármit, ha a macska úgy akarja, akkor az istennek se fog leszokni róla. Az enyém mást nem is kapar, szóval szerintem ha új bútort veszek, a tönkrement fotel is marad majd neki, hogy legalább ne szokjon át másra.

2017. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Macska karomvágó olló. Megfogod a cica lábát, a puha párnás részből kinyomod a karmot és levágot az átlátszó részt a végén. Emberi körömvágó olló erre nem alkalmas! Mindenképpen cicakörömhöz valót vegyél, nem valami drága és megoldja a problémát.


Kaparófahasználathoz a macskamenta jó megoldás lehet. +jutalom falatkázás, vagy ha nem érsz rá, akkor a kaparófára szerelsz keskeny szájú üveget, amiből kiesnek a jutalomfalatok ha egy kicsit billeg (ergo ha a cica használja)

2017. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt, ez jól összefoglalja: https://www.youtube.com/watch?v=eeYcy81Q-zg
2017. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!