Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbízható Maine Coon tenyészt...

Megbízható Maine Coon tenyésztőt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve várok a megfelelő cicára egy tenyészetnél, de sajnos, nem igazán akar összejönni. Nagyon szimpatikus a tenyésztő, nem is szívesen keresnék mást, de ugyanakkor nagyon szeretnék már (az elképzeléseimnek megfelelő, vagy azt nagy mértékben megközelítő) cicát.


Esetleg, ha van tapasztalatotok Maine Coon tenyészettel/tenyésztővel, nagyon örülnék néhány javaslatnak.


Ár nem szempont, de leginkább 150 ezer Ft körül gondolkodom. Gyanúsan 100 ezer Ft alatti MC-t nem veszek.


Egy gondoskodó, odaadó tenyésztőt keresek, akit valóban foglalkoztatja a cicái egészsége, minősége, a jövendőbeli gazdi(k) személye. Akinek az az első, hogy a cicái a megfelelő gazdihoz kerüljenek, és nem sózza rá az első szembejövő emberre. (Igaz, ez inkább a szaporítókra vonatkozik.)


Jófogásos hirdetéseket nem kérek, köszi.


Előre is köszönöm a tippeket, válaszokat.



2017. máj. 18. 09:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui.: A kulcsszavaknál "fajtatisztát" írtam, de az oldal automatikusan átjavítja "fajtisztára".
2017. máj. 18. 09:57
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezt a kérdést már láttam...


Az ott sokat emlegetett tenyésztővel már felvettem a kapcsolatot, és mint említettem, nem is szívesen cserélném le, csak sajnos, nem járok sikerrel.


Ha minden kötél szakad, akkor marad a további, újabb fél éves várakozás.

2017. máj. 18. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Mi Gádoroson (Békés megye) vettük egy idősebb hölgytől. Nem egy "futószallagon macskákat gyártó" nagy kennel, hobbibó tenyésztik a cicákat. A mi cicánk nagyon aranyos, cirmos maine-coon. Alig múlt fél éves, de már hatalmas.

Ha gondolod írj rám privátot, és megadom a telefonszámát. A teljes nevét nem tudom a hölgynek, de a száma megvan. Ha gondolog, felhívod, és egyeztettek.

2017. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
4-es, aki futószalagon gyárt macskákat az pont, hogy szaporító. Nem ebből látszik, hogy ki a tenyésztő és ki nem az.
2017. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

És az a hölgy keres, hogy a cica hogy van? Érdeklődik, hogy milyen az élet vele? Fordítva meg lehet keresni, ha bármi gond/kérdés merül fel? Érezted, hogy számított neki, hova és kihez kerül a cica, amikor megvettétek?


Mert ezek alapján minden szép és jó, csak nem biztos, hogy valódi tenyésztő. Nem vagyok meggyőzve. (A jó tenyésztő ismérve eleve nem az, hogy orrba-szájba fialtatja a nőstény macskáit, és lehoz minden tüzeléskor egy almot ugyanattól a nősténytől. Mint írták, ez inkább a szaporítókra jellemző.)


Ettől függetlenül köszönöm a javaslatot, bár egy névnek jobban örültem volna. Jó egészséget kívánok nektek a cicával!

2017. máj. 18. 10:43
 7/8 Kata-92 ***** válasza:
75%
Én most vettem egy nőstényt tenyésztésre és egy kandúrt is. A nőstényt a Bolvári Lacitól vettem (Sweet Predator Maine Coon tenyészet) és ő foglalkozik a macskáival. Én tartom vele a kapcsolatot, még nem hoztam el a cicát majd két hét múlva, most 10 hetes. Viszont van már egy maine coonom, aki ivartalanítva lesz és vele kapcsolatban is szoktam kérdezni és mindig türelmesen válaszol. Ott 2 hete kb születtek kiscicák a legdíjnyertesebb kandúrjától, árat kérdezni kell nem tudok mondani, mivel én tenyésztésre vettem, ami drágább és nem is attól az apától, tőle nem is ad tenyésztésre. A kandúrt a Cserép Kata Ardoliz Catteryből vettem, neki még vannak eladó kiscicái, enyémnek a testvérei, ő is rendes, tőrödik a macskáival. Mondta is nekem, hogy fontos, hogy találkozzunk mielőtt lefoglalom, mert akárhova nem adja. Látta, hogy szeretem a macskákat, törődöm velük, ezért le is foglaltam. Több tenyésztőt nem ismerek, nálam lesznek majd kiscicák, de mivel még kicsi a nőstény és a kandúr is csak 1 év múlva, ezért nem is annyira ajánlgatom. Ha van még kérdésed írj privátot nyugodtan, természetükről, tartásukról is tudok mesélni, sok maine coonom volt, már egy éves koromba is hoztak egyet anyáék nővéremnek, de amint nagyobb lettem, inkább enyém lett és nagyon szerettük egymást.
2017. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

4-es vagyok.

Igen, azóta is tartjuk a kapcsolatot, hogy mi újság a cicával. Először csak megnéztük, kértünk egy kis gondolkodási időt, ami ha jól emlékszem tán 2 nap volt. Egy alom volt a hölgynek, talán kettő tesója volt a cicának, egyet már addigra elvittek, és ő volt ott, meg egy kislány, de mi mindenképpen kandúrt akartunk.

Amúgy nem kezdő macskások vagyunk, van a maine-coon mellett egy 4 éves bengálink is, szóval a bengáli mellé vittük a cicát.

A hölgy mondta is, amikor elhoztuk a cicát tőle, hogy örül, hogy hozzánk kerül, mert látja, hogy meg fogja kapni a megfelelő szeretetet. És valóban megkapja, holott nagyon rossz cica tud lenni néha.

Pár gondolat a maine-coonról:

- örök kölyök cica

- nagyon játékos

- imád mindenre felmászni (attól félek, hogy egyszer a forró főzőlapra ugrik fel a kis gyagyás)

- imádja a hasát, rendesen kap enni, mindig van neki kirakva száraz táp is, amire akkor jár rá, amikor csak akar, de ettől függetlenül összezabálna mindent az étkezőasztalról is

- irdatlan nagyot kakil egy átlagos macskához képest :)

- nagyon szereti a gyerekeket (a 2 és fél éves kislányommal elválaszthatatlanok), és még csak véletlenül se bántaná, minden nyúzást, dögönyözést eltűr tőle

- ahogy hazaérek hajnalban a melóból (taxis vagyok) azonnal ott ténykedik körülöttem

- egyedül sosem alszik, a kislányomhoz, páromhoz vagy hozzám mindig odabújik

- ősi ellenségnek tekint minden szobanövényt, illetve bármi, elöl hagyott, leverhető tárgyat

- tipikusan az "engem szeretgessél már végre" cica


Mi ivartalanítási kötelezettséggel hoztuk el (így az ára is kedvező volt, hobbi céllal ugye), törzskönyvvel, mindennel, beoltva. Azóta már ivartalaníttattuk is, nem akartuk megvárni az ivarérettséget vele, mert egy tapasztalt maine-coon tartó ismerősöm mondta, hogy akkor már nem lehet leszoktatni arról, hogy mindent összepisiljen (és még így is büdösebbet pisil az átlagnál, ill a bengálihoz képest), valamint mi nem is gondolkoztunk tanyésztésben (lakásban lakunk, nem magánházban)

Amúgy a maine-coon az kandúr, a bengáli nőstény (ő is ivartalanított)

2017. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!