Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell felkészülni egy...

Hogyan kell felkészülni egy kiscicára?

Figyelt kérdés

Júniusban egy ismerőstől kapunk majd egy cicát.Kerti cica lesz.Miket kell megvenni mielőtt hozzánk kerül? Hogyan szoktassuk házhoz és kutyához?

Válaszokat előre is köszi.:)



2017. máj. 18. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

- kezdetnek ne a kertben legyen mig pici, meet megszökik, elütik, megeszi valami másik kutya

- a lwfgdontosabb: oltások, és ivartalnitás, amikortól már lehet


Mi ugy szoktattuk, hogy a cicát betettük egy nagyobb, keritéssel elzárt területre, ahol a kutya látta de nem bánthatta.

Egyikönk bement a kicsivel, a gazdája pedig a kutyával foglalkozott (nem mertük kézböl mutatni, bár a cica szétszedett volna mi ket, ugy fujt a kuttyra eleinte), de egy hét alatt több ora barátkoztatás után egymáshoz szoktak annyira hogy felügyelettel együtt lehettek, aztán egy honap után meg már abszolút semmi baj nem volt - lehet nem a legmegfelelőbb módszer, de a célt elértük


- ha kinti lesz, akkor kell neki egy zártabb, melegebb (télen fűthető) hely, ahol a tálkája- esetleg alomja van - amihez csak ö fér hozzá (bár a miénk állandoan a kutyán alszik a meleg nyári konyhában, hiába van külön cicakosara)

- ezen kivül jo minőségű.táp, mig kicsi, igényének megfelelö tápanyagtartalommal

- bolhasrpay, nyakörv (ez utobbi amugy sem árt és irjátok rá a cimeteket, ha elkoborolna)

2017. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is, vigyétek állatorvoshoz. Ott kap féreghajtót, oltást, bolha elleni szert. Az állatorvos elmondja az oltási programot, mikor mit kell kapnia.

Ezenkívül vegyetek neki valamilyen jó minőségű kölyök cicatápot.

Eleinte, míg kicsi és nem szokta meg az új otthonát, tartsátok lakásban, legalább pár hétig. Utána fokozatosan lehet kiszoktatni. 6 hónapos kor körül kell ivartalanítani.

2017. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt érkezik a cica előtte szerezz be egy szállítóboxot amiben el viszed az állatorvoshoz féreghajtásra, bolha elleni szert kap, majd érdeklődj az oltási programjáról. Jelezd, hogy kinti cica lessz. Eleinte mindenképp a lakásban tartsd míg megszok titeket. Fél évesen ivartalanítatni kéne.játékot nem kell venni elég egy madzag is. Negyed évente féreghajtó kell neki s magas hústartalmú táp. A kutyás ügyhöz nem tudok hozzászolni.
2017. máj. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kell neki szállító box, táp és valami ami az ő helye lesz (ez lehet egy kartondoboz is régi ruhákkal)

Nekem is ismerőstől van cicám, mikor elhoztam első utam a dokihoz vezetett, ott kapott oltást és féreghajtót és a doki megmondta h mikor kell visszamenni újabb oltásra.

A kutyákkal elég nehéz volt összeszoktatni, de nekem az új állat bemutatása mindig egy elég speciális procedúra.

A cica nagyon félt a kutyáktól és fújt rájuk, így egy pár napig nem mertem egyedül hagyni, mert féltem, hogy bántani fogja a kutyákat(hiába ők a nagyobbak a 20 és 6 kg-jukkal).

Bevittem a cicát a szobámba, kutyáknak kiadtam a "hagyd" vezényszót, innen rögtön levágták h kb rá se nézhetnek és oda se akartak jönni megszagolni. Aztán letettem a cicát a földre és odamentem a kutyákhoz. Simogattam őket és trükköztem velük és figyelmen kívül hagytuk a cicát. Így ő látta, hogy nem akarják őt bántani. Majd másnap kajával odacsalogattam a kutyákhoz. A végén a kutyák lábáról vette el a kaját, majd a kutyákra is rá kellett másznia, így megtapasztalhatta h nem bántják őt. Egy éjszakát a garázsba aludtam(eredetileg a cica nem jöhetett be a házba) mind3 állattal és ott láttam h nem lesz semmi gáz, úgyhogy azóta nagyon jól megvannak egymással. :)

2017. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!