Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanított kandúr...

Az ivartalanított kandúr miért támadja meg a szintén ivartalanított nőstényt?

Figyelt kérdés
Van egy kb 4 éves ivartalanított fiú macskánk. A környéken van egy ivartalanított lány cica is, ő idősebb lehet valamivel, szokott nálunk is mászkálni. De amikor a mi macskánk felfedezi, hogy ott van, egyből megtámadja. Nem tudom róla leszoktatni. Miért csinálja ezt?
2017. máj. 21. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok rendszert abban, hogy a macskák mi alapján kedvelik vagy utálják egymást.


Nálunk két macska van, egy kandúr és egy nőstény, mindkettő ivartalanítva van.


Személyiségük is nagyon különbözik, pedig "egy alomból valók", a nőstény harsány, figyelemkiprovokáló, barátkozós, addig a kandúr csendesebb, hűségesebb, félénkebb, magának valóbb.



A környéken - velük együtt - 11 macska van jelenleg. Ezek között van kandúr, nőstény, ivartalanított kandúr/nőstény, kiscica, szóval mindenféle.


A nőstény macsek mindegyikkel szemben barátkozós, a kandúr viszont 2 macskával szemben nagyon ellenséges. Az összes többit eltűri, sőt "beszélgetnek" is, a nagy (ivaros) kandúr elől elbújik, de van kettő macska (az egyik egy szintén ivartalan kandúr, és egy ivaros nőstény) akikre azonnal fúj, morog, támad, karmol, harap. Viszont azok is utálják őt, szóval nem tudom van-e benne logika.



Leszoktatni nem fogod tudni, ez az ő "ügyük", és a macskát nem lehet úgy fegyelmezni, mint a kutyát.

2017. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Mert az ő területére jön, és ez nem tetszik neki.
2017. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Egyszerűen csak nem kedveli. A lánycica majd megtanulja, hogy ha nem akar verést, akkor inkább elkerüli. Te nem tehetsz semmit.

Nekem egy ivartalan kandúrom van. A minap nyitva felejtettem a kaput és bejött a szomszéd ivaros kandúr. Szagolgatták egymást, barátkoztak. Pedig eddig senki macska felé nem kezdeményezett és a legtöbb idegen cicától fél, azonnal szalad hozzám.

2017. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!