Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő akkor, ha esetleg...

Mi a teendő akkor, ha esetleg FIP betegséget fedezek fel a cicámnál?

Figyelt kérdés

Kiskorában, amikor elhoztam őt és a tesóját, akkor az egész alom elpusztult az anyacicával együtt, mert azt mondták, hogy komoly fertőzésük volt, amit nem lehetett gyógyítani. A másik cicám tavaly halt meg veseelégtelenségben és májbetegségben, az immunrendszere (az a kevés is) teljesen összeomlott. Akkor jöttünk rá, hogy a tesójának, azaz a mostani cicámnak is ez az örökletes betegsége van.

1 hete még jött ment, de egyik pillanatról a másikra összecuppant, kilógtak a csontjai, lelassult, alig evett, de a napokban kicsit erőre kapott és jön-megy a kertben, iszik-eszik rendesen, bújik, dorombol. Azonban látom rajta, hogy beteg, a hasa fel van puffadva és bágyadt. Utána olvastam vagy 20 oldalnak, és ahogy láttam a tünetek alapján, attól tartok, hogy ez van a háttérben. Gyógyíthatatlan betegség, lelkileg már felkészültem arra, hogy nem fog sokáig lenni velem, csak nem tudom, hogy most nézzem-e végig ahogy véglegesen leállnak a szervei, vagy már előtte vigyem el orvoshoz, hogy békére leljen?



2017. máj. 21. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A FIP-et állatorvos diagnosztizálta, vagy csak te gondolod?

Ha nem állatorvos, akkor sürgősen vidd el, és vizsgáltasd ki. Kérd a doki véleményét, hogy mit tegyél.

2017. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Állatorvos kellene neki, egyrészt, mert bármibaja lehet, illetve ha kezelve van, akkor helyrehozható.

Attol, hogy gyogyithatatlan, még éveket elélhet vele jó kondicioban, ha odafigyelsz rá. Tehát állatorvosi vélemény, mielött lemondasz rola.

2017. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, holnap meg is érdeklődöm!
2017. máj. 22. 01:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Fel volt nagyon puffadva a hasa, az orvos azt mondta, hogy reménytelen szegénykém... elaltattuk a drágát..
2017. máj. 25. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj szegénykém 😞nagyon sajnálom 😥 Nagyon rendes voltál és mindent megpróbáltál!
2017. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!