Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez igaz lehet? (öngyilkos...

Ez igaz lehet? (öngyilkos állatok)

Figyelt kérdés
Ma voltam a psziho dokimnál. Ki tértünk az állatokra is. Többek közt cicákra is, és azt mondta, hogy nálluk is előfordul az öngyilkosság. Pl egér kisérleteken tömeges öngyillkoságot is kimutattak. Létezhet szerintetek ez a hajlam állatoknál?

2017. máj. 23. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ja, macsek kiugrik a 10.-ről, akkor az öngyilkosság? Nem. Simán nem érzékeli, hogy milyen magasan van.

Vagy alámegy az autó alá, mert öngyilkolni akar?

A bálnáknál sem öngyilkolás van, hanem valami megzavarja a tájékozódásukat.

2017. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy állatban nincs benne az öngyilkosságra való hajlam. Azok a kutyák pl., akikkel úgy bánnak, hogy soványra fogynak és verik őket, nem akasztják fel magukat a drótkerítésre vagy ilyesmi. Bálnáknál és kígyóknál hallottam ilyenről, de szerintem az valami más lehet, ha kárt okoznak maguknak, nem akaratlagos, tudatos dolog.
2017. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy voltak öngyilkos állatok, de szerintem ez olyan szinten szembe menne az életösztönnel, hogy biztos nem tipikus dolog. Az állatok jelentősen ösztönösebben cselekednek az embereknél, és még az emberekben is benne van az életösztön. Ezt nem lehet csak úgy kikapcsolni, ezért sem tipikus dolog még emberek között sem, nem véletlenül előzi meg általában valami mentális probléma az öngyilkosságokat.
2017. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van, fogságban tartott delfineknél és kardszárnyú delfineknél egyértelműen: a betontartály falába verik a fejüket. Alapvetően ez egy önkárosító magatartás, és ezt rabságban tartott állatoknál más fajokon is megfigyelték. Csak éppen volt olyan delfin amelyik ezt addig csinálta, amíg el nem pusztult és az utólagos vizsgálatokon ott volt a vérömleny az agyában, amely a halálát okozta.

Nézz körül itt: Facebook/Delfinmosoly

bocsánat, nem tudom linkelni, ez b facebook otthagyta az emailcímem :-)

Az általuk kedvelt oldalak közt pedig van ugyanez a cirkuszok világáról, nézd meg azokat is.

Nem lesz vidám... :-(

2017. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 19:59

Simán lehet, hogy a delfin úgy véli, ki tud szabadulni a betonon keresztül és azért veri a fejét a falba. Kétlem, hogy öngyilkoló akarat miatt tenné. A szabaduláshoz az állatok mindent megpróbálnak. Még akkor is, ha az az életükbe kerül. Hogy belehalhatnak a kiszabaduláshoz véghezvitt próbálkozásokba, az meg nem igazán ötlik fel bennük.

2017. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 egyszerűen fogalmazzak: a delfin nem hülye. Ő nem gondolja azt, hogy onnan ki tud szabadulni. Egyébként intelligenciaszintjét az emberéhez hasonlítják.

Bent vannak egy betontartályban, ami a testükhöz képest kicsi, kisebb, mint egy ember- és egy úszómedence aránya. Természetes közegükben ott az óceán, megy, ahova akar. A tartályban tud körbe-körbe úszni, vagy még azt se, csak lebegnek. Éheztetik őket, kajával manipulálják, hogy elvégezzék a feladatokat, ahhoz, hogy fogságban szaporítsák őket, leveszik tőlük a spermát, mégpedig erőszakkal... Nem hinném, hogy élvezik. A rabságban tartás miatt rágják a tartály vasrácsait, tönkremegy a foguk, elfertőződik a szájüregük, a szemüket kimarja a klór, vakságot okozhat. Fiatal borjakat szakítanak el az anyjuktól és ezek az állatok egész életükben a családjukkal, az anyjukkal élnek. Vadidegen fajtársakkal zárják össze őket, és nem lehet mondani, hogy "nem csípik egymást", merthogy szó szerint csípik, marják, harapják, és terrorizálják egymást. Szerintem ez annyira nem élvezetes. És ezek puszta tények, és a rabság következményei.

2017. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!