Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű vagy skót...

Brit rövidszőrű vagy skót lógófülű cica?

Figyelt kérdés

Valaki tud megbízható kennelt?

A fent említett cicafajtákon gondolkozunk.

Akinek van ilyen cicája, leírná tapasztalatait?

Köszönöm!


2017. máj. 23. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nekem törzskönyvezett brit rövidszőrű fiú cicám van.

A skót lógófülű csak a fülétől különül el. De külsőre, természetben szinte ugyanaz mint a brit.

Ezekről a cicákról amit tudni kell.

-Ha olyan cicára vágysz aki mindig az öledben ül, és állandóan lehet simogatni, szeretgetni, akkor ezek a fajták nem lesznek jó választás.

Nem szeretnek ölben ülni, és simogatni csak akkor lehet ha ők akarják. Értsd. Ha olyanja van akkor felkérezkedik az öledbe, simogathatod, és olyan 1-2 perc múlva amikor már kezded élvezni a kialakult helyzetet a macska ott hagy. Elmegy.. Ilyen esetek a 4 év alatt jó ha 5 alkalommal volt. (legalábbis nálunk)

- imádnak enni, de mivel hízásra hajlamosak így nem szabad engedni a hízelgő csábításnak. Az én macskám ilyenkor vagy beveti a csáberejét, hosszan pislog, dörgölődik, nyomja magát hozzád csak azért, hogy adj neki még enni,( főleg ha az egyik kedvence a sonka kell) Vagy eljátssza, hogy az éhhalál küszöbén áll, ha nem adok enni (mondjuk tejszínhabot a másik kedvencét) akkor megfog halni. Hozzáadva az egyre halkulóbb nyávogást. (oscar díjad alakítások)

- nem szeretik a vizet, de ennek ellenére minden nap órákig tisztogatja magát.

- játékosak, képesek órákig játszani, ez jó, mert így átalussza az egész estét, éjszakát is. Az én macskám nem szokott hajnalban ébreszteni, sőt inkább én ébresztem, hogy egyen valamit.

- nem tör-zúz a lakásban, így a növényeidnek sem lesz gond

- Nem hangos macska, nyávogni csak akkor szokott ha akar valamit.

- nyugis macskák a nap legnagyobb részét alvással töltik.

Elég ha egy dobozt leraksz, abba belemegy, és alszik..

- egészséges macskák, kevés genetikai betegséggel rendelkeznek.

-Vannak rossz szokásai amit felvesz, de ez egyéni, nem minden brit cica csinálja az enyém igen. pl: szól, hogy takarítsam ki az almot, hozzáteszem, hogy naponta takarom.

Én nagyon jó cicának tartom, már gondolkodom, hogy legyen még egy, az lehet skót lesz.. vagy brit.

2017. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod. Nagyjából ilyeneket hallottam a cicáról én is amit említettél.. és igen ilyet szeretnék!


Hasznos volt a válaszod számomra, nem tudom ki pontozott le, én felpontozlak!

2017. máj. 24. 14:53
 3/5 Kurama88 ***** válasza:
Szia annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy az én brit fiacskám imádja a vizet, ül a kádban és vadássza a víz cseppeket! Az előző szintén ő beugrott mellém a kádba XD
2017. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kurama88 ***** válasza:
Jaj igen ha még aktuális, brit kennel avalon isalands
2017. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az én brit kislányom, imádja inni a vizet, mivel egész nao játszik szaladgál mindig szomjas🤣(meg3csak 3 hónaposak vagyunk) és amúgy azt hozzátenném, ha elfogyik, akkor jön és szól.

Nagyon lefoglalja magát akár 1 darab fecnivel is eljátszik egész nap, ha arról van szó.

Az első hozzászólóval egyetértek abban, hogy akkor lehet simogatni ha ő azt akarja.

Az enyém reggel jön szépen, mikor leülök kávéni, követeli a simit, ölelést minden kb 20 percig. Aztán egész nap hagyjam békén 🤣

Estére pedig benyomja a turbót és le se lehet állítani l, az enyém volt már függönyön, asztalon minden. De még kölyök, szóval ha felnő, ezeket elhagyja. Ja és még azt hozzátenném, hogy az állatovos álltal felírt vitamintól ennyire izgága.(mikor megvettük alultáplált volt és ezért kell vitamint szedjük)

2020. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!