Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt egy macska a méregtől....

Meghalt egy macska a méregtől. Hogyan lehet távol tartani a kóbor macskákat? (Patkány méreg van kint)

Figyelt kérdés

Van valami módszer, valami szag, anyag, bármi ami távol tartja Őket?

Mésszel és méreggel is mérgezzük a patkányokat (szomszédban állatok vannak) és ma is 2 dögöt szedtünk össze, ahogy össze szedtük rá pár órára meg is jelent 2 macska. Nem etetjük őket, a patkányon kívül más kaja nincs is kint.

Egy macska sajnos már elpusztult itt :/



2017. máj. 24. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Van, a denatonium-benzoát, ugyanis a rágcsálók nem érzik a keserű ízt, az ember-kutya-macska meg igen... normálisabb irtószerekbe bele is keverik gyárilag, itt találsz jó párat belőlük:

[link]

De utólag is lehet alkalmazni:

[link]

ezzel kell lespriccelni a kihelyezett csalétket, és akkor gyerek-kutya-macska nem eszi meg.

2017. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk csak a protect vagy mi kapható.
2017. máj. 24. 20:32
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja, abban sajnos nincs adalék, nem túl korszerű termékek. Akkor marad az utólagos hozzáadás (pl. a linlelt keserűspray, ilyesmit lehet néha állateledeleseknél is kapni). Ha eg az se működik, próbálkozhatsz macskariasztó spray-vel (pl: [link] ) de van többféle, illetve citrom vagy narancsolajjal.
2017. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagyis bromadiolon.

De nem ettől dögölnek közvetlenül a macskák, hanem a döglött patkányok zabálása miatt. Erre nincs ellenszer, max élvefogó, amit a patkányok kiismernek.

2017. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

#5, de, az is van:

[link]

(recept nélkül kapható állatgyógyszer)

De nyilván okkal keverik a korszerű írtószerekbe a denatóniumot, mondjuk valószínű, hogy a patkány husa is keserű lesz tőle, ha megeszi.

2017. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Tudtommal a patkányirtó véralvadásgátló, tehát konkrétan ebbe bárki bele tud halni, ezért kell úgy kitenni, hogy pl. gyerek ne férjen hozzá, tehát a macska nem csak a döglött patkány zabálásától pusztulhat el, hanem magától a patkányméregtől is.

A macskariasztó sprayt szerintem felejtsd el. Mondjuk én a lengyelt vettem (Benek), kb. a legolcsóbb, a macskám kiröhögte. Erre a célra, teljesen lutri.

Nem tudsz olyan megoldást, amihez a testméreténél fogva a patkány hozzáfér, a macska meg nem? Marad a kérdés, mi lesz a tetemekkel?

2017. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

63% - érdekes dolgok ezek.

Ha tehát a chip és felelős állattartó nélküli macska kárt okoz a kertben, ki a felelős? Mert chip nélkül a macska gazdája nem azonosítható... Így a kérdező sem tehető felelőssé, hiszen a mérget patkány ellen rakta ki patkánycsapdába, a macska pedig olyan helyre hatolt be, ahová nem lehetett volna. (Legyen kutyás helyzet, ha más kutyája megy be a kertbe, a chip alapján azonosítható és a gazda felelősségre vonható). Szóval?

2017. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

#7, szerintem a Kérdezőt nem a büntetőjogi vagy polgárjogi felelősség motiválja, hanem a lelkiismerete. Egyébként meg szerintem rég rossz, ha ezekben a témákban jogászkodni kell, és nem lehet normálisan megbeszélni a problémát a szomszédokkal például. Én pl. ilyen helyzetekben szólnék a környékbelieknek, hogy a következő 2-3 hétben patkányt/egeret/pockot kell irtanom ezzel meg azzal, úgyhogy ha valaki macskája gyanús tüneteket mutat, okvetlenül szóljon az állatorvosnak erről, egyébként meg adjon a kajájába K1-vitamint, biztos, ami zicher.

(egyébként szerintem majdnem kizárt, hogy ettől boldogult volna meg a kérdésben szereplő macs, a megevett tetemektől a kumulatív mérgezés macskán 7-10 nap rendszeres fogyasztás alatt szokott kifejlődni, és vannak előzetes tünetei, mint a porcelánfehér fogíny vagy az orrvérzés pl.).

2017. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kávézacc az elűzi a macskákat
2017. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

"szerintem rég rossz, ha ezekben a témákban jogászkodni kell"

Szerinted milyen gyorsan jelenne meg az egyik sötétzöld szervezet és jogi képviselője, ha bejelentenéd a szomszédoknak, hogy patkánymérget szórtál szét az udvaron, esetleg valakiét mérgezés is éri? Már mennél is bíróságra gyorsított eljárásban állatkínzásért.

A tény az tény: a macskákért semmiféle felelősséget nem vállal a gazdája, hiszen azonosíthatatlan állatról van szó. Se kötelező chip, se kötelező elkülönítési szabályok, se számbeli megkötés. Ezzel az erővel patkányokat, egereket, galambokat is tarthat az ember a kertben háziállatként, felelősségre úgyse lehet vonni.

Bizony, nem lehet elkerülni a jogászkodást, ha az állattartó nulla felelősséggel és más kárára tartja az állatait.

2017. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!