Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan helyezzem át a cicacsal...

Hogyan helyezzem át a cicacsaládot?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz. :)

Tavaly vettünk egy erősen felújításra szoruló házat. Szereztünk vele két kutyust is (az egyik sajnos azóta elpusztult), bár nem akartam, mivel egész nap egyedül vannak, de az altatás lett volna a másik lehetőség. Az udvar hátsó, különálló felében leginkább ólak voltak, azokkal ősszel, télen nem is foglalkoztunk, mert első a ház rendbe tétele volt.

Azonban most tavasszal szétszedtük az ólakat (ól: mindenféléből összetákolt, instabil valami), és az egyik tetejénél, kb. 2 méteres magasságban találtunk egy anyamacskát, akkor még úgy láttuk, hogy 2 babával. Vittünk enni neki, és vártunk. A másnapi etetésnél viszont nem volt ott, csak a 2 picit láttuk, és vékony, keserves nyávogást hallottunk. Sírni tudtam volna, amikor láttam, hogy nem a fenti két kiscica nyávog. Mindent átnéztünk, és egy hulladékokkal telerakott zsákba esve megtaláltuk a harmadikat is. (Valószínűleg születése után eshetett le, mert picit koszos volt még) Felraktuk, nagyjából betömtünk minden rést, hogy ők ne essenek ki, de az anya be tudjon menni. Szerencsére elfogadta az anyuka, és azóta nevelgeti mindhármat. Viszont egyre jobban kúsznak-másznak, és félek, hogy le fognak esni. Lassan mindenképpen át kellene helyezni őket, de félek, hogyha a kutyus esetleg hátraszökik, bántaná őket, vagy ha átraknánk, az anyuka elvinné őket. (Egyáltalán nem akartam macskát, de mára mind a 4 a szívemhez nőtt, és meg akarom tartani őket.)

Az anyukát azóta -kb. 2 hete - rendszeresen etetjük, várja is az etetéseket, úgyhogy a mostani helyükről biztos nem mennének el.


Hogyan tudnám mégis biztonságos helyre rakni a kis családot, hogyha a picik már aktívak lesznek, ne essen bajuk?


2017. máj. 25. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogj egy dobozt, béleld ki puha rongyokkal, pakold bele a kiscicákat és vidd be a házba. Utána az anyacicát is. Tegyél ki macskaalmot nekik.

Vagy ugyanez, csak ha nem akarod a házba vinni, akkor egy olyan melléképületben helyezd el őket a földön dobozban, ahova semmiképpen nem tud kutya, másik macska bemenni, tehát zárható.

2017. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szépen, óvatosan be kell őket mutatni a kutyának. Ha tudja, hogy falkatag, akkor nem fogja bántani.

A cicáknak jó lenne egy zárt búvóhely, egy cicaól. Ahova a kutyus nem fér be.

De ha az anyacicát is elfogadta, akkor a kölykeit is.

2017. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A házba nem tenném be őket, mert a felújítás miatt veszélyes lehet a piciknek.

Én is gondoltam már a melléképületre, előtte raknék alájuk egy plédet hogy pár nap alatt átvegye a szagukat, és azzal együtt raknám át őket. Remélem nem fogja elvinni őket az anyuka :/

2017. máj. 25. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!