Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes kiscicát hogy szoktass...

6 hetes kiscicát hogy szoktassam rá, hogy csak az alomba végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Sajnos sokszor van, hogy ha nem vagyok otthon felmegy az ágyra és oda kakil, vagy néha meg a sarkokban találok pisiket. Persze alomba jár leginkább, de naponta kb 3-4x vannak balesetek. Ha meglátom, hogy máshova készülődik mindig belerakom az alomba, ahol el is végzi a dolgát, de sajnos nem tudok mindig ott lenni és őrizgetni. Sokszor magától elmegy az alomra, olyankor megdicsérem. Hogyan tudom megnevelni? Szép tiszta az alma mindig, figyelek ezekre a dolgokra, plusz ha rossz helyre megy a "termék" mindig alaposan feltakarítom, ne maradjon meg a szaga és ne érezze. Lehet, hogy még túl kicsi és később magától is megtanul csak az alomra járni?

2017. máj. 26. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes kiscicának még az anyja mellett lenne a helye. Állattal ordibálni pedig primitív szokás. Nem így kell sem kisállatot, de kisembert sem nevelni.
2017. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a macska még nem önálló , 8-9 hetesen lenne az . Korán lett elválasztva vagy anyja nem foglalkozott vele , nevelni macskát óvatosan kell , erről ő nem tehet . Idővel keresi majd vagy kikéredzkedik .
2017. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Az anyja megtanítja. Hol van, elpusztult? Mert 8 hét előtt tilos elhozni, ez a szocializációjában is árt.
2017. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Viszont nem kell azt gondolni, hogy elrángattam az anyjától ilyen fiatalon... kb 4 hetes lehetett mikor ismerősöm a buszmegállóban találta.
2017. máj. 26. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy otthon, ne legyen még szabadban az egész lakásban, hogy pl. ne tudjon az ágyra felmenni legalább. Bele fog jönni, még nagyon picike.
2017. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon pici, azért történnek balesetek... De, látod, tudja dolgát, csak még nem sikerül neki mindig kiszámítania a pisit. Mert még baba.
2017. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Napról napra kevesebb a baleset, úgy vettem észre, hogy még nem tudja annyira vissza tartani szegényke. De megnyugodtam a megerősítő válaszoktól. Nagyon igyekszik az alomra járni, bele fog jönni ^^
2017. máj. 28. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!