Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4,5 hetes kismacskának milyen...

4,5 hetes kismacskának milyen gyakran van bélsara és vizelete?

Figyelt kérdés

Kb. egy órája kapott enni (táp+tejpótló), este nyolc óta van nálam (sajnos csak eddigre tudtam szerezni kaját. Elvileg délután kapott enni (anyatejet). Teljesen spontán macska, egyik ismerősömre rásózták, én pedig befogadtam, mert neki nem kellett (csak impulzusból).

A cica jó kedélyű, érdeklődő, dorombolt is már kétszer, saccra 4,5 hetes a súlya alapján (422 gramm).

Viszont eddig se nem pisilt, se nem kakilt. Baj lenne?

Holnap 9-re viszem az állatorvoshoz. A cipősdobozban vihetem?

Elnézést a tudatlanságomért, sosem volt cicám, csak kutyusom, de őt 12 hetesen hoztam el.


2017. máj. 30. 00:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ha számít, lány cicus.
2017. máj. 30. 00:05
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen nagy a baj. Ugyanis 4-5 hetes cicáknak még az anyjuk mellett a helye, aki nem csak szoptatja, de segíti a kölykeit abban, hogy legyen mindig széklete.

Nem tudom milyen táp és tejpótlót adtok vagy milyen anyatejet, ezt bővebben kifejthetnéd. Ha az anya cica ad neki tejet akkor nincs szükség semmiféle táppótlóra. Az anya cica szoptatás után szinte folyamatosan anyja, tisztogatja a kölykeit, és nyalja a kiscica hasát, végbelét, ezzel indítva el a normális ürítést.

Dorombolni a cicák akkor is szoktak ha fáj nekik valami, sőt haláluk pillanatában is dorombolnak.

Cicákat sem szabadna 8-10 hétnél előbb elszakítani a mamájától. Nem tanulnak meg semmit amit egy macskának meg kéne tanulni a mamájától.. Később probléma lesz vele..

2017. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

javítok

"folyamatosan nyalja, tisztogatja...etc"

2017. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Evés után törölgesd nedves ronggyal a hasát, végbéltájékot, hogy legyen ürítési ingere.
2017. máj. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Délutánig otthon volt a mamájával. Ismerősömnek lepasszolta a gazdi. A cica este nyolc körül került hozzám, mert ismerősömnek nem kellett.

Whiskas 2-12 hónapos alus tápot kapott Perfecto Cat cica tejjel (bocsánat, nem tejpotló). Sajnos mást este lévén nem tudtunk szerezni, de gondolom jobb, mint a tejbegriz amit itt olvastam. Elvileg mielőtt ismerősöm elhozta (5 körül), ivott anyatejet.

Viszont se kaki, se pisi (vagy csak a szakavatlan szemem nem veszi észre, bár a kakit csak észre venném). A kedélye jó, ha nem alszik, akkor nézelődik, ismerkedik a környezetével, nyalogatja magát. A pocakja nem kemény.

Viszont elvileg 4-5 hetesen már tud magától üríteni.

Egyébként tudom, hogy ilyen pici el nem szabadna elválasztani sajnos. :( Viszont így alakult, a gazdi hallani sem akar róla, alapból szabadulni akart tőlük. Ő azt mondta, 6 hetes (de a fogai és a súlya alapján a neten olvasottak alapján 4-5 hetes).

Meg pocak masszázsoltuk, de továbbra sincs kaki.

Mit tudnék tenni?

2017. máj. 30. 01:05
 6/9 A kérdező kommentje:

Achtung, a cica kakilt. Viszont már másodszorra kér enni. Addig nyávog, amíg nem kap kaját. Mondjuk nem eszik egyszerre sokat, nem duzzad meg a hasa.

Reggel pedig irány a doki.

A kis lüke miatt nem merek aludni, nehogy baja legyen és pont átalszom, pedig már 36 órája ébren vagyok. Majd pihenek, ha tudom, hogy minden oké. :)

2017. máj. 30. 01:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Langyos vizes vattával a kis lyukát és a nemi szervét a cicamamához hasonlóan törölgesd. Ha nem indul be a relfex, akkor vidd orvoshoz reggel. A mi cicánk is ennyi idős volt, amikor bedobták hozzánk. Nem volt kaki ingere, az állatorvos vagy 4-5 napi adagot fejt ki belőle.
2017. máj. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj, de aranyos vagy! Most én is megkönnyebbültem, nem csak te és a kiscica. Az jó, hogy van étvágya! Nyugodtan pihenj, mostmár baj nem lehet! 🐱
2017. máj. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Életre való cicának tűnik, jó kedelyű, fejlett (testileg és szellemileg korának megfelelően). Imádni való. Totál szerelmes vagyok belé, gyönyörű állat. A bundája, a szeme. 😍 Igyekszem jó pótmamija lenni. :)

Reggel pedig irány a doki. :)

Köszönöm a sok-sok segítő választ. :)

2017. máj. 30. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!