Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha a cicám állandóa...

Mit tegyek ha a cicám állandóan az ujjamat szeretné szopizni és nem lehet simogatni?

Figyelt kérdés
4 hetesen találtam rá. Szerencsére nem volt gond vele, azt leszámítva, hogy amikor nem játszik és lejetne simogatni akkor folyamatosan az ujjam után kapdos mert azt szeretné szopizni. Próbáljam leállítani vagy elmúlik magától?

2017. máj. 30. 14:33
 1/5 anonim válasza:
60%
Nem lehet semmit tenni, hagyjad hadd szopja az ujjad, az én macskám is szokta néha:)
2017. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ilyenkor hagyd pár percre magára, azzal, hogy nem foglalkozol vele érteni fogja, hogy nem tetszik neked amit csinál. Ez többet ér mint pl a leszidásnád.
2017. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem írod, hogy most mennyi idős. Valószínűleg a szopizás azért maradt meg nála, mert korán lett elválasztva az anyukájától. Az enyém 2 hónaposan került hozzám, de ő is a 3. éjszakától kezdve engem talált meg folyton, és cumilta az ujjam, a könyököm, ahol ért. Ha odébb raktam, 2 perc múlva újból rajtam volt. :)

Ez csak egészen kicsi korában volt meg, mondjuk úgy 3-4 hónapos koráig, utána elmúlt, úgyhogy gondolom a tiédnél is el fog. Bántani nem érdemes miatta, csak ha esetleg túl sokáig megmarad nála, felnőtt korában is, akkor valahogy le kell szoktatni.

2017. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most 7 hetes. Sajnálom mert nincs mamája, ezért szoktam ráhagyni
2017. máj. 30. 16:28
 5/5 anonim válasza:
A mi cicáink kb 6-7 hetesek voltak, amikor elhoztuk őket. Az egyik néhány nappal később elkezdte ´´szopni´´ a testvére mancsát, de az nem hagyta neki. Szerencsére azzal soha nem próbálkozott, hogy minket is szopogasson, azonban rászokott a saját mancsára. ősszel lesznek 3 évesek, és még mindig szopogatja a mancsát, ha simogatjuk. Úgyhogy szerintem inkább próbáld róla leszoktatni, ha tudod, mert lehet, hogy megmarad ez a szokása. Persze lehet, hogy pár hét alatt leszokik róla
2017. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!