Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám teljesen eltespedt...

A macskám teljesen eltespedt az ivartalanítás után, pedig már két hét eltelt. Így fog maradni most már?

Figyelt kérdés
Mintha lobotómiát hajtottak volna végre rajta. Azt hittem, csak azért ilyen leszedált, mert fájdalmai vannak, meg mert még tart az altató hatása, de a fene egye meg, két hét eltelt már, és túl van még a varratszedésen is. Van hogy másfél napon keresztül csak mozdulatlanul ül a székbe, enni, inni napokig nem is szokott, ha csak én nem viszem a tenyeremen neki a kaját. Meglassult, lefogyott, semmit nem csinál. Azelőtt össze-vissza ugrált, aktív volt, nyávogott, és én azt szerettem. Na, most az a kérdés, hogy MÉG MINDIG kell e várni arra, hogy meggyógyuljon, (meddig még??) vagy akkor ez az ivartalanítás végleges hatása? Mármint, ez a teljes leszedálás...

2017. máj. 31. 12:42
1 2
 1/16 anonim válasza:
24%
Hol vagytok ilyenkor ivartalanitas partiak? Jelentkezzetek, kommenteljetek az okossagaitokkal. Benneteket kene ivartalanitani.
2017. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
ez végleges. Kutyáknál is előfordul, de persze nem az ivartalanítás a hiba, mindig a kutyákkal vagy macskákkal van baj....
2017. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
A mi cicánk az ivartalaínás után megvilágosodott, azaz teljesen elutasította a világi cicaéletet...csak lesett ki a fejéből.
2017. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
az enyémek pont olyan aktívák mint az ivartalanítás előtt, nem volt ilyen változás. Próbáltád ki a macskamentát vagy a macskagyökeret hátha beindítja.
2017. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem normális utóhatás.

Sajnos ez az a műtéti kockázat, amiről szeretnek nem beszélni.

Valószínűleg rosszul viselte az altatást (ettől még lehet, hogy az ajánlott adagot kapta, csak az ő szervezete érzékenyebb volt rá, mint 1000-ből másik 999 állat szokott lenni).

Nem vonom kétségbe az ivartalanítás előnyeit, és az esetek nagy részében a szükségességét sem, de mint minden műtétnek, ennek is VAN kockázata, és a gazdinak kell eldönteni, hogy bevállalja-e vagy nem (más kérdés, hogy ha nem vállalja be, akkor is felelős gazdiként kell vállalnia a következményeit).

Mi is ivartalaníttattuk az összes macskánkat, és soha semmi probléma sem volt, mégis azt mondom, ez nem olyan egyszerű kérdés, mint amilyennek első látásra látszik.

Mindenesetre jelezd az állatorvosnak a problémát, esetleg vidd el egy másik helyre is, hátha tudnak javítani az állapotán. Ne emészd magad, ezt nem láthattad előre!

2017. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Platypus ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem normális. Nőstényeknél max pár napig, a kandúroknál még addig se. Érdemes lenne egy másik orvoshoz elvinned, mert valami nagyon nincs rendben.
2017. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a kifejezésért, de rohadjanak meg akkor azok a hitegető plakátok, meg nyájas oldalak, ahol az ivartalanítást mindenek felett pozitívnak írják le, meg hogy gyakorlatilag kötelező... Köszönöm szépen nekik, agyhalottat csináltak az életvidám macskámból, akit pont amiatt szerettem nagyon, hogy milyen aktív volt... Most olyan lett, mint aki három agyvérzésen túl van...
2017. máj. 31. 16:21
 8/16 Platypus ***** válasza:
100%

Van, aki azért hal meg, mert bekötötte magát az autóban. Nagyon ritkán van olyan baleset, ahol a biztonsági öv éppen nagyon nem kéne, például kigyullad a kocsi és nem tudja kikapcsolni időben. De azért a balesetek 99%-ánál nagyon sokat segít és rengetegszer életet ment. Most akkor jogos lemondani az övről, amivel kiteszed magad egy nagyobb kockázatnak, csak azért mert a használatának is van egy icipici kockázata?


Minden műtétnek van némi kockázata, néha emberek sem kelnek fel az altatásból. Ettől még bevállaljuk a műtétetket, ha azok javítanak az életminőségen vagy netalán életet mentenek. Az ivartalanítás alapvetően egy nagyon alap rutinműtét. Sajnos vannak az állatorvosok között is kóklerek, léteznek műhibák, de ettől még a műtét a biztonságosabb döntés. Főleg ha kijárós a macskád. És most az ivartalanítás szidása helyett inkább sürgősen keresd azt a másik orvost.

2017. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
#8 itt a fő gond azzal van hogy erről mindenki kussol, senki nem mondja el ezeket a mellékhatásokat. Csak az ilyen kérdések alatt mikor a baj már megvan... én is elhalasztottam az ivartalanítást, mert meghalnék ha ez történne a kutyámmal. Nem egy 4 lábon járó hullát szeretnék az oldalamon tudni 15 évig.
2017. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

8-as: ezzel az a baj, hogy ha te vagy az érintett, akkor már nem olyan könnyű a statisztikára hivatkozni, és legyinteni, hogy "nem baj"! És igen, bár alapjáraton én is az ivartalanítás mellett vagyok, DE

1) nem minden helyzetben!

2) eszem ágában sincs úgy erőltetni, ahogy sokan teszik, és nem tartom etikusnak, hogy soha, sehol egyetlen szót sem lehet olvasni a kockázatokról! Ezt a kérdező teljesen jogosan nehezményezi!


Az emberi párhuzam is vitatható, mert lehet, hogy te beleegyezel egy olyan műtétbe, amibe valaki más nem, és egyik döntést sincs joga senkinek elítélni!

2017. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!