Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8. -on a panelban az ablakot...

8. -on a panelban az ablakot hogy lehet cica biztossá tenni?

Figyelt kérdés

Macskaháló? De azt hogy szeretjük fel kintre? Plusz az ablak régi típusú, a közepe van rögzítve alul-felül, annak a tengelyén forog, tehát ha kinyitjuk, akkor kifelé és befelé is nyílik (bocsi, ha érthetetlen :D). Nem szakítaná kis a macskahálót?

Nálatok hogy van cicabiztossá téve az ablak?


2017. máj. 31. 12:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%

Tudom miről beszélsz és sajnos ezt az ablakot nem tudod se kívülről, se belülről cicabiztossá tenni, mert kintre is, bentre is belóg belőle minimum 50cm. középen, ha nyitva van.

Én elég kreatív ember vagyok, de még csak elképzelésem sincs.

2017. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Még a legnagyobb melegben sem nyitjuk teljesen, akkor is max 15-20 centi lóg be és ki. De nekem sincs ötletem, mit lehetne csinálni. Főleg, hogy jön a meleg, és elég necces lenne csukott ablaknál élni.
2017. máj. 31. 13:09
 3/27 anonim ***** válasza:
43%

Egyetlen dolgot tudok elképzelni, hogy készíttessetek 2 db. akkora keretet, mint az ablakok fele-fele, amikor nyitva az ablak. Rá szúnyogháló és pluszban még kerítésháló.

Amikor az ablak nyitva, akkor beakasztjátok ezeket a kereteket alul-felül egy kampóba és oldalt riglivel rögzítitek. Kicsit macerás, de a cica élete ennyit megér és sajnos jobb ötletem nincs.

2017. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%
Vagy ne tartsatok egy több négyzetkilométernyi szabad területhez szokott állatot 40 m2-en, mert állatkínzás.
2017. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
16%
Van olyan vasrács, ami ilyen ablakra való. Abból ki lehet indulni.
2017. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
24%

Nekunk is olyan volt az ablak, de osztott, tehat volt a nagy mellett egy kicsi is. Arra tettunk szunyoghalot, es azt nyitottuk ki.

Azota mar mondjuk csereltuk muanyagra, ugyhogy azt lehet bukora nyitni.

Amugy foldig ero, faltol falig fuggony is jo szolgalatot tesz, ha nem tud moge bemaszni a cicus...nekunk kanape van pont az ablak elott, igy nem nagyon tud egyalralan kiulni az ablakba.

2017. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%

4-es, ebben nincs igazad, a macska sokkal jobban viseli a lakásban tartást, mint a kutya! Ez nem állatkínzás!

Kérdező: én a hálót megosztva két oldalra a tengelyhez rögzíteném, ami így az egyik oldalon a belső, a másik oldalon a külső oldalon lenne. Nekünk csak sima szúnyoghálóink vannak, néhányszor leszedtem róluk a macskát (kb. 4 kg), de egyik sem sérült meg, szóval szerintem a macskahálót sem szaggatja szét:) - Főleg, ha ráneveled, hogy békén hagyja. Vagy akár ki is zárhatod abból a szobából, ahol épp kinyitod ezt a típusú ablakot. (Mert emellett "átlagos", kisebb ablakok is szoktak lenni, nem tudom, nálatok vannak-e, ha igen, tegyél hálót arra, és úgy szellőztess!)

2017. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Amíg kicsi a macska figyelni kell rá. De egyébként nem esnek ki, a miénk 16 évet élt a 3-dik emeleten, végig az erkélyen a korláton rodeózott és sosem esett le...
2017. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
17%

"4-es, ebben nincs igazad, a macska sokkal jobban viseli a lakásban tartást, mint a kutya! Ez nem állatkínzás!"

Megkérdezted? Tehát egy területvédő állat, ami naponta hatalmas körzetet jár be, imádja a kisszobát, mert azt állítod? Na pont ez az állatkínzás.

De betehetünk téged is 16 évre a szobába, aztán azt mondjuk, milyen jól bírod.

Az állatkínzóknak mindig van kifogásuk.

2017. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. :) Valami hálót szeretnék odabűvészkedni, meg az ötletekből összerakom, hogy hogyan és milyet. :)

Amúgy szokatlan módon két ugyanakkora, ugyanolyan ablak van egymás mellett, viszont csak az egyiket nyitjuk (a másikat csak ablakmosásnál).

Sajnos nekem a környezetemben két cica is kiesett/kiugrott, mondjuk bajuk nem lett, mert mindkettő az elsőn lakik. Azért így a nyolcadikon nem rizikóznék vele.

2017. máj. 31. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!