Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámban rettenetesen sok a...

Macskámban rettenetesen sok a kullancs. Tudtok ajánlani valamit ellene?

Figyelt kérdés
Kinti-benti cicám nagyon sokat jár erdős helyeken, minden egyes nap 5-10 kullancsot szedek ki belőle. Próbáltam már: advantage, fypryst, prestigon, broadline, illetve levendulaolaj. A bolhákat mindegyik remekül távoltartotta, de kullancsmentes max 1-2 napig volt a cica. Jelenleg advantage van rajta, de egyszerűen semmit nem használ. Milyen szerek vannak még erre? Nektek mi vált be? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. jún. 1. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Védőöltözet.
2017. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyakőrv?
2017. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy hatásos lenne valami minőségi nyakörv, de én pont olyan macskára nem adnám, ami erdőségben, bozótosban járkál, mert fennakadhat.

Magam sem gondoltam ilyesmire, de pont mostanában találkoztam két olyan szomorú esettel, hogy a cicának a nyakörv lett a végzete.

Hiába írják, hogy tágul, meg ki tudja húzni a fejét, ez nem minden esetben igaz!

Ha lazán teszed rá semmit nem ér, ha szorosabban, akkor van esély, hogy többet nem látod viszont.

Én az Advantage-t használom, nincs benne kullancs, de lehet, hogy csak szerencsénk volt.

Amit kiszedsz kullancsot a cicából az él?

Mert ezeknek az a lényegük, hogyha megszívja magát a kullancs, akkor a cica vérében olyan méreg van, hogy megdöglik tőle és nem tudja beleköpni a fertőzött nyálát, ... elvben.

2017. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Az Advantage kizarolag bolha ellen hatekony. Kullancs ellen sosem volt az, ugyhogy nem csoda, hogy nem mukodik.


A Fyprist, prestigon, broadline pedig ugyanazt a hatoanyagot tartalmazza, ugyhogy ha a kullancsok immunisak ra, akkor mindegyikre immunisak lesznek.



Letezik spot on mas hatoanyaggal: pl a Bravecto. Ez relative ujabb keszitmeny, ugyhogy hatha mukodik.


Probalhatsz nyakorvet, pl Forestot, ami mas hatoanyagot tartalmaz. Viszont kijaros macskanal celszeru eszben tartani, hogy fennakadhat bokrokon, fakon a nyakorvvel..

2017. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Semmiképpen nem fogok nyakörvet adni rá. Azt hiszem inkább tanácsot kérek az állatorvostól, hátha van valami csodaszer, ami kizárólag ilyen helyeken kapható. :D
2017. jún. 1. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél bolha és kullancs irtó sampont, és mosd meg. Kínszenvedés lesz, de utána mindkettőtöknek jobb lesz, tapasztalat. Utána meg egy bolha irtó nyakörv jöhet. Olyan, aminek van gumis része.
2017. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly frontlinet vettem neki és nem volt benne semmi.

Idén bravectot kapott (macskáknak valót) és szintén nincs benne semmi kullancs/bolha.

Mind2 rácsepegtetős cucc, az utóbbi 3 hónapig jó, viszont árban kb ugyanott van. :/

2017. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!