Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez ugye nem normális?

Ez ugye nem normális?

Figyelt kérdés
Én 10 hetesen fogok elhozni egy cicát. Az egyik ismerősöm 6 HETESEN hozta el nemrég, mert akitől hozta, az azt mondta, hogy már nagyon nyugodt, és el lehet hozni. Én teljesen ledöbbentem, ilyen korában még az anyjával kéne lennie!
2017. jún. 4. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sok ilyen van. A testvérem mopszot vett és azt is pár hetes korávan hozta el. A tenyésztô mondta, hogy ha nem veszi meg, akkor viszi ki azt is Németországba. Testvéremnek nem volt annyi esze, hogy ha már tízezreket kiad egy állatért akkor nézzen is utána a dolgoknak.
2017. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Régen 6 hetesen már leválasztható volt az állat.

Jelenleg ezt már törvény szabályozza, és 8 hetes a minimum életkor amikor elhozható. Én úgy gondolom, nem véletlenül lett a törvény így megfogalmazva, úgy hogy szerintem korai volt a leválasztás.

2017. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kata-92 ***** válasza:
8 hetes kortól lehet elválasztani, ezt törvény szabályozza. Viszont én nekem volt egy maine coonom, aki télen kiszökött és elütötték, őt 12 hetes kora előtt nem is adták volna, de 16 hetes volt, amikor megvettem és elhoztam, de volt 1 kisebb őt már lefoglalták és mondta a tenyésztő, hogy 1 hét múlva jönnek érte, mert 11 hetes és 12 hét előtt nem adja. Utána vettem egy másik maine coont őt is 16 hetesen, de 12 előtt szintén nem adták, viszont a tenyésznőstényemet szerdán hoztam el, pedig már 1 hetesen kinéztem, 5 hetesen foglaltam le és 12 hetesen lehetett elhozni. A tenyészkandúrt is 5 hetesen foglaltam le, most 9 hetes, még várok, mert őt se adják 12 hetes kor előtt. Tenyészteni szeretnék, azért vettem ennyi macskát.
2017. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sokan le akarják passzolni a becsúszott kölyköket mihamarabb, akár hazudnak is a cica koráról. Tesóméknam azt kamuzta a nő, hogy hat hetes a cica, közben alig múlt 4 hetes. De közölte, hogyha nem viszik el, úgyis megöli, ha nem csapja el egy autó...
2017. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!