Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicát évente orvoshoz...

Benti cicát évente orvoshoz vinni - hülyének néznének?

Figyelt kérdés

Benti cica, ivartalanított, minden kölyökkori kötelező oltást megkapott, nem beteges egyáltalán, semmi baja/panasza, én mégis szívesen elvinném orvoshoz legalább évente, hogy ránézzen és megnyugtassa a kis lelkem, hogy egészséges és minden rendben van vele.


Szerintetek hülyének néznének az állatorvosok, ha csak így odamennék? Ugye macskáknak nem kötelező az évenkénti oltás, mint a kutyáknál, és ráadásul benti állat, szóval max mi vihetünk be neki valami nyavalyát, de eddig semmi baja nem volt (most két éves).


2017. jún. 4. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért néznének hülyének? Benti macskát is ugyanúgy lehet évente oltani, sőt mint mondtad ti bevihettek neki valami nyavalyát, szóval tényleg nem árt.

Egyébként is, egy ilyen rutinvizsgálat sose árt, megnézethetitek a fogait és hasonló apróságok, jó felmérni az aktuális állapotát.

2017. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megér az állatok egészsége annyi pénzt, amennyit más elcigizik megiszik, legalább megnyugszik a lelkem.
2017. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan vidd el a cicát.Én is viszem,mert megnyugtató hallani,hogy egészséges.Ha esetleg meg lenne valami gond akkor remélem időben kiderülne.

Soha nem gondolkodtam rajta,hogy hülyének néz-e érte az orvos.Bár tudod mit?Inkább leszek miatta hülye mások szemében mint felelőtlen a sajátomban.

2017. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki, akkor pont az orvos az aki nem fog hülyének nézni emiatt. Végül is te viszed neki a bevételt, szóval csak örül neki.

Ha pedig ti bevisztek valamit a cipőtökkel a cicának, az épp elég lesz és meglesz a baj.

2017. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Évente pedig amugy is kell az ismétlő, mert így el kaphat valamit hiába benti, szóval nem néz hülyének. Sőtt negyed évente is viheted férghajtot beadatni vele, ha neked nem megy.
2017. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fognak hülyének nézni!! :) Sőt: Vidd ismétlő oltásra évente, különben semmit nem ér az, amit gyerekkorában kapott. Attól még, hogy nem kötelező, ajánlott. Sajnos Magyarországon a macskákat kutyaszámba sem veszik, pedig ugyanolyan kedves, ragaszkodó lények, ha jól vannak nevelve és jár nekik ugyanaz a bánásmód!
2017. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy néznek hülyének, sőt. Szerintem minden felelős állattartó elviszi legalább évente egyszer oltatni a kutyáját, macskáját és akkor azért rá is szoktak nézni az állatra. Az én macskám mindig júniusban kapja meg a kötelező oltást. Ilyenkor az állatorvos belenéz a szájába, megnézi az arcát, szemeit, végignézi kívülről, megsimogatja, végül beadja az oltást és kész. Kb. 10 perc se az egész. Tavaly amikor elvittem a szokásos oltására a macskát mindenféle panasz nélkül, az állatorvos mégis, ahogy megsimogatta a macska fejét egyből látta, hogy valami nem stimmel a fülével. Én észre se vettem, nem nyávogott miatta, semmi tünete nem volt. Később visszagondolva, csak az átlagosnál többet vakarta, de ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Végül belenézett a doki a fülébe és véres volt belülről. Elkezdte kitisztítani és egy apró gyöngyöt talált benne... Fogalmam sincs, hogy hogy került bele. Miután kiszedte és kitisztította a fülét, felírt egy cseppet, ami egy hét alatt el is mulasztotta a gyulladást. Szóval azért évente egyszer szerintem illik megmutatni az állatot egy állatorvosnak.
2017. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeptemberben viszem ismétlő oltásokra. :D Nem ciki szerintem. Enyém is benti cica. Én is úgy jártam, mint előttem, egyik sima látogatásnál derült ki, hogy valami fülgyulladása van a macskának. Pedig nem is csinált semmi furát, de tényleg ott jött ki a genny csóri macska füléből, mutatta a doki. Olyan lelkiismeret furdallásom volt, hogy fel se tűnt.
2017. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!