Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terrorizál a szomszéd macskája?

Terrorizál a szomszéd macskája?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak van egy óriási szürke kandúrja, aki állandóan átjár a kertünkbe. A 4 éves lányom fél tőle, mikor homokozik a macska odamegy hozzá, fúj rá, egyszer megkarmolta a kezét, egyszer pedig a szeme alatt. Nem játszik vele, vagy provokálja, a macska szabályosan rátámad, ha egy percre nem figyelünk. Ezen kívül kitúrja, letördeli a virágokat, szétkaparja a párnákat, mindent levizel, kaparja a kerti bútorokat, szétrágja az öntözőcsövet, tönkretette a fóliát a növényeknek, minehova odapiszkít. Próbáltunk kávézacott, citrusféléket, sprayt, mindent. Legalább 5-ször megkértük a szomszédot, hogy zárja el.

Kezd nagyon elegem lenni belőle, annak ellenére, hogy szeretem a macskákat és az állatokat nagyon betelt a pohár. Legszívesebben befognám és elaltattatnám az állatorvossal. Ehhez van jogom, vagy mit tehetek? Nem akarom, hogy ennyire megkeserítse az élletünket.



2017. jún. 5. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ivartalanítva van a macska? Az talán lenyugtatná. Erre kellene rávenni a szomszédot.
2017. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de a szomszéd semmiféle együttműködésre nem hajlandó. Legutoljára jóformán az arcomra csapta a kaput.
2017. jún. 5. 17:07
 3/21 anonim ***** válasza:

Zavarjátok el mindig amikor meglátjátok(Siccc+dobbantások). Durvább esetben dobjatok mellé egy félig üres pet palackot. Így talán kevesebb kedve lesz átmenni hozzátok, de a kislányt biztos, hogy nem fogja bántani(mert gondolom mindig ott vagytok ha kint játszik és el tudjátok zavarni a cicát).

A növények védelmére és a kertből való teljes kizárására sajnos nincs semmilyen 100%-os módszer.

2017. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor átjön a gyerekkel zavarjátok el , a növények közé damilt feszíts több szakaszban arra több kolomp csengő kerüljön , az elzavarja .
2017. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az is segíthet, ha a slaggal megspriccelitek. A vizet nem szeretik a cicák.
2017. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kutyamentes udvarból szinte lehetetlen az idegen macskákat távol tartani, emlékszek régen amikor nem volt kutyánk csak cicánk nekünk is megkeserítette egy két idegen macska az életünket, pedig a mieink jól neveltek voltak.


Az az ötletem támadt még hogyha ismerősötöknek van kutyája párszor elhozhatná az udvarotokba és ha ott van pár órát és jönne a macska rendesen megijedhetne tőle, hátha nem lenne kedve átjárni, bár ez sem végleges megoldás.

2017. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Zörögni, próbáltunk, a vizet is, de ha észreveszi, hogy közeledünk felé, akkor rögtön eliszkol, nincs időnk fellépni ellene. Kivárja míg egy percre nem figyelünk, vagy az éjjelt és akkor akciózik. A kislányt pedig azért tudja bántani, mert sokszor amíg én főzök ő homokozik, (a homokozó közvetlenül a konyha mellett van, az ajtóból és az ablakból is rálátok) a férjem pedig nyírja a füvet, vagy a kertben tevékenykedik. A macskát valami humánus módszerrel el akarom tüntetni a közelünkből, akkora már a tnácstalanságom.
2017. jún. 5. 17:25
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy kutya lenne a legjobb megoldás. A reakcióideje nagyobb, mint a tiétek, s ahogyan meglátja rögtön "akcióba" tud lépni.


Nálunk is vannak kutyák, s nincs is macska az udvarban.

2017. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem fogunk emiatt kutyát tartani, nincs napi egy óránk sétáltatni és foglalkozni vele, plussz az ellátása sem túl olcsó. Abból van elegem, hogy nekem okoz fejfájást a másik nemtörődömsége, nekünk okoz anyagi kárt, a szomszéd meg megoldja egy kit érdekellel.
2017. jún. 5. 17:32
 10/21 anonim ***** válasza:
Indulatok nélkül nem veszekedve a szomszéddal, mert agresszióra, támadásra agresszióval védekeznek. Tárgyilagosan megkérni, hogy ivartalanítsa, akár még a költségbe is beszálltok, lehet, hogy a pénzt sajnálják. Az ivartalanítás megoldást jelentene.
2017. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!