Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terrorizál a szomszéd macskája?

Terrorizál a szomszéd macskája?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak van egy óriási szürke kandúrja, aki állandóan átjár a kertünkbe. A 4 éves lányom fél tőle, mikor homokozik a macska odamegy hozzá, fúj rá, egyszer megkarmolta a kezét, egyszer pedig a szeme alatt. Nem játszik vele, vagy provokálja, a macska szabályosan rátámad, ha egy percre nem figyelünk. Ezen kívül kitúrja, letördeli a virágokat, szétkaparja a párnákat, mindent levizel, kaparja a kerti bútorokat, szétrágja az öntözőcsövet, tönkretette a fóliát a növényeknek, minehova odapiszkít. Próbáltunk kávézacott, citrusféléket, sprayt, mindent. Legalább 5-ször megkértük a szomszédot, hogy zárja el.

Kezd nagyon elegem lenni belőle, annak ellenére, hogy szeretem a macskákat és az állatokat nagyon betelt a pohár. Legszívesebben befognám és elaltattatnám az állatorvossal. Ehhez van jogom, vagy mit tehetek? Nem akarom, hogy ennyire megkeserítse az élletünket.



2017. jún. 5. 16:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ha valakit megkérek valamire, természetes, hogy nyugodt hangnemben udvariasan beszélek vele. Az ivartalanítást nem fogom kifizetni- az egyik, hogy nincs felesleges pénzünk rá, a másik, hogy egy bunkó, lekezelő szomszédnak pláne nem. Törvényes, kíméletes módom el akarom tüntetni azt a macskát még a közelünkből is, erre keresek megoldást. Nem fogom megmérgezni, de nem igaz, hogy a saját területedem kárt okozó háziállat ellen nem lehet semmit sem kezdeni. Értem, hogy segíteni próbáltok, de ez az egész helyzet abszurd. A szomszéd ránkszabadította a leggonoszabb macskát, ami csak létezik, mi meg alakítsunk az életünket a távoltartásához. Elhiszem, hogy a kutya jó megoldás lehetne, de kivitelezhetetlen.
2017. jún. 5. 18:04
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A homokot remélhetőleg lefedve tartjátok, amikor nem játszik benne a kislány. A macskák előszeretettel végzik a dolgukat homokba, lehet, hogy a macska is azt használja, azért is agresszív a gyerekkel, ha a "területére betolakodik". Szóval ha nincs lefedve, érdemes mindenképp megvizsgálni, mert lehet, hogy tömény macskaszarral játszik szegény kicsi.
2017. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

Egy tény: a kandúrok ivartalanítása majdhogynem olcsóbb, mint a örökre elaltatásuk.

Amugy meg, véletlenül bentmaradhat a kocsitokban és egykét faluval késöbb szál ki - vagy ha megtámadja a gyereket, akkor rendörhöz/jegyzöhöz is lehet fordulni, akárcsak mintha kutya lenne.

2017. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11%
Helo! Nem tudom mennyire korrekt ötlet, de én a helyedben Megprobállnám megölni (nem saját kézzel hanem pl méreg)... tudom hogy ez nem valami jó megoldás, de ha valami ennyire zavarja az életetek nem nagyon van más lehetőség. A kolléganőm kutyája elpusztította a szomszédja nyulát (persze véletlenül) ésnem jött rá a szomszéd..
2017. jún. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha pedig ez nem válik be, beszélj egy macska pszihológussal.
2017. jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha semmi nem jött be, akkor vásárolsz egy saját kandúrt még kölyökcicaként, majd azt szépen felnevelgetitek. Titeket és a gyerkőcöt nem fog bántani, viszont kandúr mivoltából védeni fogja a területét, s amikor a szomszéd macskája átjön, akkor ő majd elkergeti.
2017. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

Luciusmaximus:

Szerintem ha megpróbálja megölni, és nem hal bele, nem macskapszihologus fog oda kelleni, hanem vámpír/zombivadász, és vagy ördögűző....

2017. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam az állatorvost. Kiderült, hogy vasárnap valószínűleg ugyanez a macska összeverekedett egy közelben lakó ölebével, a kutya az egyik szemére megvakult. Azt tanácsolta, várjak pár napot, valószínűleg a kutyatulajdonosok elintézik, ha pedig mégsem, ha elvisszük hozzá vállalja az altatást.
2017. jún. 6. 20:43
 19/21 anonim ***** válasza:

Szomorú. :( Nem csak az, hogy meghal a cica, hanem az, hogy a gazdája ennyire nem törődik/törődött vele és emiatt lett ilyen, hiszen a macskákat is lehet nevelni.

Ennek ellenére megértem a megkönnyebbülésedet, hiszem én sem örülnék egy garázdálkodó macskának, aki rá is támad a gyerekemre.

Bárcsak Magyarországon elterjedt lenne a felelős állattartás. :(

2017. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos nem ölheti meg senkinek a macskáját, mivel az valakinek a tulajdona! Ez az állítás némiképp kétségbe vonja a kérdés hitelességét.
2017. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!