Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kakil be 8 hetes kiscicá...

Miért kakil be 8 hetes kiscicám, ha amúgy már használja az almot?

Figyelt kérdés
nem szoba cica az előtérbe lett kirakva,de mivel kicsi,ezért be szoktuk engedni játszani,szórakozni.legyen velünk is.és nincs bent 5 perce de már keres az ágy alatt egy sarkot,vagy egy eldugott helyet ahová bekakil.kaja után mindig ráteszem az almára,sokszor kakilt,pisilt is bele már.de amint bejön,máris itt végzi el a dolgát.miért?mit tehetnék,ne engedjem be egyáltalán,sajnálom,mert mégis csak egyedül van egész nap
2017. jún. 5. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Még nagyon fiatal, ilyenkor még előfordulnak ilyen "balesetek". Ilyenkor az orrát bele kell nyomni, ahova kakilt pisilt kicsit majd az alomba rakni és előbb utóbb megtanulja, hogy oda kell mennie. Plusz ami még nálam bevált, hogy ahogy észrevettem, hogy kakilni, pisilni akar nem megfelelő helyre, azon nyomban rohantam vele az alomhoz.

Nyugi meg fogja tanulni, hogy az alomba járjon, csak kell némi türelem hozzá. :)

2017. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen,tudom,hogy nagyon picike,minden törödést megkap pont ezért.már gondolkodtam+ almon a lakásba is,hátha a szaladgálás,rohangálás hozza meg neki a bélmozgást,és még nem megy ki,hanem elbújik.amúgy meg szépen használja az almot.de ez a dugi wc-s elég idegesítő,főleg h mindig az ágyak alá mászik :)
2017. jún. 5. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyomd bele az orrát és adj neki egy érezhető matyulit.Garantálom a sikert.
2017. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Nehogy belenyomd az orrát, nem fogja tudni mire vélni! Mindenképp próbálj neki bentre is biztosítani egy almot, szerintem még nagyon pici ahhoz, hogy felfogja hogy ki kellene mennie!
2017. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Ha belenyomod a fejét a kakiba,csak félni fog tőled. Tedd a kakit az alomba, és őt is, kapirgáld a lábával, érteni fogja. Ha pedig valahova látod, hogy épp készül beguggolva pottyantani, akkor gyorsan kapd fel és tedd az alomba. Minden állatra igaz, hogy a jutalmazással és a helyes minta bemutatásával sokkal gyorsabban megérti mit szeretnél, mintha csak bántanád a helytelen viselkedésért. Ez még egy nagyon pici cica, valószínűleg kicsit új neki, de hamar ráérez majd hidd el.
2017. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!