Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel győzzem meg szüleimet a...

Mivel győzzem meg szüleimet a lakás macskáról?

Figyelt kérdés

Nos, anyukám nem eggyé tett bele, hogy macskát tartsak, de ez nem is baj, mert apukám beleegyezett azzal a feltétellel, hogy 1honapig ugy teszek mint ha levinném az almot (reggel es este) es 2 naponta porszívózom. Ezzel az a baj, hogy a cica amit kinéztem akkorra már nagy lesz és nem lehet könnyen lakásra szoktatni... Beszéltem apámmal, hogy nem e lehetne mondjuk 2hét meg hogy a filmekben 1 hét szokott lenni meg hogy tudok rola gondoskodni (volt egy teknosom es vele nem foglalkoztam mert azt 3 évesen kaptam es akkor meg nem tudtam h ez mivel har de most csomot olvasok a macska tartásról meg nagyimeknal sokat vagyok es nekik is van cska kinti. Es mar 13 éves vagyok...) de az a baj hogy hiába mondom folyton a teknosomet emlegeti... nagyon imadom azt a cicát akit kinéztem es mar reg óta szeretném.... meg Amugy sem vagyok egy türelmes ember :/

SOS! (SÉRTŐ KOMMENTEKET MELLŐZD



2017. jún. 5. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem lehet érteni se hogy mit akarsz.

Mi az a 2 hét amit te a filmekbe láttál?

Meg amúgy se vagy egy türelmes ember.

2017. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sok filmbe van, hogy a gyerek ugy kaphat állatot ha egy hétig pl vigyáz egy zsák lisztre
2017. jún. 5. 18:26
 3/9 anonim válasza:
54%
Elkényeztetett vagy nagyon. Inkabb menj tanulni es ne kovetelozz. Csitri. Egy luxus lakast nem akarsz 2 nap alatt felepiteni? Meg tul kicsi vagy. A szuleid szerintem jogosan tudjak hogy nem vigyaznal ra
2017. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
84%
Es ez a valosag nem a filmek
2017. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én most finoman fogok fogalmazni hogy ne sértődj meg, de nem csodálom hogy a szüleid nem engedik. 13 évesen úgy beszélsz mintha legalább 23 lennél és alanyi jogod lenne a macska amit kinéztél magadnak. Még ezt a kompromisszumot se akarod elfogadni hogy egy hónapig csak PRÓBÁLJ úgy tenni mintha gondoskodnál valamiről, meg porszívózz, hát megsúgom hogy alapból nem ártana besegíteni a takarításba és a porszívózás a legkevesebb. Ha egy felelősségteljes gazdajelölt lennél akkor ezeket amúgy is megcsinálnád, nem csak azért szánnád rá magad kínkeservesen egy hónapig hogy lehessen egy macskád ami később valószínűleg úgy is a szüleidre marad mert elmész tanulni vagy megunod.
2017. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Egy hónap múlva az a cica még nem lesz olyan sokkal nagyobb.De végülis apud már beleegyezett beszéld meg vele,hogy legyen kevesebb a próbaidő és cserébe bevállalsz még valami házimunkát.Az teljesen normális,hogy 3évesen nem tudtad mit kezdj egy teknőssel,ezt nem kellene apudnak felemlegetni.Egyébként meg a macska a teknőssel ellentétbe nem fogja hagyni,hogy elhanyagold,sőt lehet,hogy még nálad is türelmetlenebb lesz,ha megéhezik.
2017. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 hónap az nem nagy idő. A cica gondolom most még kölyök, akkor 1 hónap múlva is kölyök lesz még. Egyébként sem szabad 10-12 hetesnél fiatalabb macskát elvenni az anyjától még.

Követelőzés és türelmetlenkedés helyett inkább tedd, amire kértek, és bizonyíts.

2017. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem van benti cicám, akit tiniként engedélyeztek. A cica árva volt, a mi kötnyékünk meg gáz, úgyhogy csak a ház jöhetett szóba.


Ha ez az apukád feltétele, akkor kezdd el a mai napon, és csináld! Az én szüleim is azért haboztak, mert attól féltek, hogy a végén majd ők gondozzák a macsekot helyettem. :D Kezd el ma, vidd ki az 'almot', holnap porszívózz, stb. Aztán, egy hét múlva kérd meg, hogy engedje meg, mert te ebbe a cicusba szerettél bele, és ha megnő, már nehezebb lesz a beszoktatás.


Én is belezúgtam a kiscicába, és ha ő nincs, csak annyi, hogy 'egyszer majd lehet cicás', akkor lehet, hogy évekig megy a huzavona. :)

2017. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8: Köszi, már 1 hét 1napja csinálom😃. Csak az a baj, hogy apa nem beszelte meg anyaval es anya nagyon tiltakozik...
2017. jún. 10. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!