Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásba ivartalanított kandúr...

Lakásba ivartalanított kandúr vagy nöstény a jobb?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok, úgy hogy 2gyerek van nálunk.

2017. jún. 6. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Inkább fajtát ajánlok, nem nemet. Kisgyerek jószívvel csak ragdollt tudok ajánlani. Szelíd, nyugodt, ölelgetnivaló óriás, akinek nem szokása csavarogni és nem a helyhez hűséges, hanem a személyhez.
2017. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

* kisgyerek


Ha nincs kisgyerek, akkoris ő az egyik legjobb szobacica.

2017. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

szerintem pedig menhelyről vagy alapítványtól fogadj örökbe, vagy egy most valahol született gazdikeresőt, egy életre hálás lesz a kisgazdiknak :-)

(nem kell támogatni a tenyésztőket, Magyarországon 2-3 millió kóbor macska él, tavasszal pedig rengeteg kiscica vár gazdira)

2017. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én nem tudok ilyen szempont alapján a cicám között különbséget tenni. Minkettő bújós és imádnivaló. Egyébként ajánlom a macskákkal suttogó című könyvet. Olyan mint egy használatiutasítás kezdő macskatartóknak :-)
2017. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem rendre bújósabbak voltak az ivartalanított kandúrjaim a nőstényeknél.
2017. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
#3: persze, kisgyerek mellé fogadjon örökbe egy olyan macskát, akiről nem tudni, hogy milyen volt az előélete, hogy reagál bizonyos helyzetekre. Valamint igenis, támogatni kell a tenyésztőket, a felelős állattartás miatt. Ha veszel tenyésztőtől cicát, ott tudod, hogy nem veszel zsákbamacskát, szerződést írtok, bármi van, ő segíteni fog. Nem szeretem ezt a mindenképpen meg kell téríteni a másikat dolgot, mintha a tenyésztők szörnyű alakok lennének. Bocsánat, hogy én sem akarok a kisgyerekem mellé olyan állatot, aminek nem vagyok biztos minden mozdulatában. Ezt mondom úgy, hogy nem egy mentett, és nem egy tenyésztőtől vásárolt cicával volt már dolgom. Ég és föld a különbség köztük
2017. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Kiscicákat ajánlott a hármas, nem elvadult utcamacskákat. Azokkal is ugyanannyi esélye van melléfogni a kérdezőnek, mint egy ragdollal. Nekem is az van, és befogadott is. Hát hálásnak nem mondanám a ragdollt, sem bújosnak. Ez van, nem mindegyik egyed lesz olyan, mint amit te elképzelsz a fajtáról.

A kérdező meg nem fajtát kérdezett, hanem nemet. Nem mindenkinek van 100+ ezre egy fajtamacskára tenyésztőtől. Vagy orvosi költségekre ha szaporított példányt vesz.

Nemben én a kandúrt mondom egyértelműen.

2017. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2017. jún. 8. 06:45
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

itt van például sok-sok gyönyörűszép kis cica a noé állatotthonban: (minden cica oldalán van pár sor az előéletéről és a személyiségéről)

[link]

Ne vásárolj, Fogadj örökbe! :-)

2017. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi 2 brit macskával kezdtünk neki a macskás életnek, 9 hónapos kisfiú mellett. Én csak ajánlani tudom őket. Soha nem karmoltak oda, inkább elvonultak ha már sok volt nekik a gyerek. Mondjuk én alapból úgy neveltem a gyerekemet h nem nyúzzuk a macskát, simizzük és pont. Mikor 6 éves lett a kisfiunk befogadtunk egy sima házi macsekot az utcáról, hát vele van baj, sokkal szelesebb nyugtalanabb mint a többi de azért még belefér 😁 mindegyik ivartalan, igazából mindegy milyen neműek, annyi h talán a kandúrok hízelgősebbek, meg egyszerűbb őket ivartalanítani, olcsóbb is. De inkább tényleg fajta a lényeg. Többet nem fohadnék be utcáról, csakis nyugodt brit cicát vennék.
2023. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!