Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskamnak?

Mi lehet a baja a macskamnak?

Figyelt kérdés

7 eves ivartalanitott kandur, foleg kinti cica. Idaig szep suru bundaja volt, de a tavaszi vedles ota egyre ritkabb es durvabb a szorzete. Aprilisban kapott kombinalt oltast, bolhak ellen Advocate-et kap. Az oltaskor adtunk volna feregtelenito tablettat, de nem ette meg. Az advocate a fergek egyes tipusai ellen is hatasos, de sajnos ket het csuszaszban vagyunk vele (4 macska van, nem olcso dolog).


Tapokbol atlagos minoseget kapnak, sajnos premiumot nem tudunk adni. Nedvesbol whiskas, kitekat, felix szokott lenni, szarazbol Purina One vagy IAMS.


A lenyeg, hogy a tobbi macskanak semmi baja, neki viszont, foleg az oltas ota ritkul a szore, a lapockak tajekan pedig kikaparta elegge.


Kerdesem az lenne, hogy fergesseg okozhat-e ilyen tunetet, vagy valakinek van-e mas otlete?


A heten elviszem allatorvoshoz, addig is erdekelnenek a velemenyek.


Tapbol venni fogok jobb minosegut, nedvesbol Smillat es Feringat neztem ki, szarazbol Feringat. Az Acana, Orijen es hasonlo premium tapok nem fernek bele a budzsebe 4 macskaval (amig csak ketten voltak, ezt kaptak). Nedvesbol foleg nem, de minden nap vegyesen kapnak szarazat es nedveset is.



2017. jún. 6. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Okozhatja élősködő (bolha, rüh, gomba például) vagy allergia. Hogy melyik, azt csak a doki tudja megállapítani.
2017. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudom nem friss a kérdés, de szeretném a tapasztalataimat megosztani. Hiába jó minőségű a Smilla és a Feringa, nekem nem ették a macskáim. Felolvashattam én a hústartalmát, letojták. A Purizon táp viszont nagyon bejön nekik a zooplus oldalról rendeltem. Érdemes próbacsomagot vásárolni először. Igaz, hogy egységárban így drágább, de ha ízlik a cicusnak, akkor lehet nagyobb kiszerelésre költeni.
2017. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!