Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Üdv! Örököltünk egy ingatlant...

NixPit kérdése:

Üdv! Örököltünk egy ingatlant egy távoli rokontól a bp17. kerben, ésa házzal jött kb.20 macska is. A macskákat a néni halála óta nem eteti senki így szenvednek, ha jól tudom ennyi állatot nem is lehet tartani. Ötletek?

Figyelt kérdés
Tatabányán élek nem tudok napi szinten felutazni etetni őket, kb 1 hónapostól felnőtt állatokig minden.Milyen lehetőségekkel tudok számolni? A 17. kerületi rendőrségen a kérdésre a tiszt nem hivatalos válasza az volt hogy el kell őket ásni, erre vagy hasonló módszerekre nem vagyok sem kiváncsi sem hajlandó így más alternatívák után néznék. Nagyon köszönöm előre is

2017. jún. 7. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem menhelyeket lenne érdemes felkeresni, vagy gazdikereső oldalakon ingyen hirdetni őket.
2017. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Menhely.
2017. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem lesz könnyű dolgod, mert 20 db. cicát egy menhely sem tud (vagy akar) befogadni.

Csak úgy tudod megoldani, ha lefényképezed őket és minden lehetséges platformra felteszed, hogy ingyen elvihető cicák.

A Facebookon is keress oldalakat, ahol macskamentéssel, macskavédelemmel foglalkoznak.

Sajnos iparkodnod kell, mert ezek a cicák biztos nincsenek ivartalanítva és a ma még 20 cicából egy-kettőre 30-40-50 lesz.

Keress rá a menhelyekre, ha mindegyikre rá tudsz sózni kettőt, akkor el fognak kopni előbb-utóbb.

Ez persze rengeteg utánjárással, fizetnivalóval jár, mert mindenütt kérnek - teljesen jogosan - adományt.

Soha nem szoktam ilyet mondani, vagy tenni, de talán az idősebb cicáknak a leghumánusabb eljárás, az állatorvos által történő elaltatás lenne ... de én is képtelen lennék rá, bár ezt a helyzetet sürgősen meg kell oldani.

2017. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Facebook on is hirdetheted őket, h ingyen szerető gazdinak elvihetőek!
2017. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
A fiatal macskáknak mindenképp gazdit kéne keresni, vagy menhely segítségét kérni. A felnőtt macskák nem tudom mennyire vannak emberhez szokva, de sok kóbór macska "megvadul" ha csak úgy összeszedik őket mivel ők mindig is kint éltek. Viszont ezeket nem is érdemes tovább etetni, HA pl tudod, hogy a környéken sokan laknak, a macskák majd szépen lassan átszoknak máshova.
2017. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ja és mivel Budapes, fel lehetne hívni az illatos úti gyepmesteri telept, nekik elvileg kötelességük átvenni az állatokat és nem szokott problémájuk lenni az elhelyezéssel (2012 óta nem altattak helyhiány miatt)
2017. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
érdeklődj pl nálunk: állatmentő sereg, állatmentő liga, noé állatotthon, tetovált állatmentők, az interneten megtalálhatóak
2017. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Telefonon nem értem el sem a sereget sem a ligát de e-mailt írtam nekik most a válaszra várok. Köszönöm a segítséget és az ötleteket, főleg a cicák nevében hisz az ő életük múlik ezen.
2017. jún. 7. 16:05
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Anyagi helyzetedet nem ismerve, feltételezem szerényebb körülmények között élsz, szóval én a helyedben az alábbit tenném:


Felmarkolnám az összes macskát, kocsiba be, illatos útra el. Amennyit befogadnak, ott marad. Ha mindet az szuper, de ha nem, akkor a maradék macskát vinném magammal. Ha nincs pénz orvosra, akkor házilag megnézném kb egészségesek e, adnék nekik enni, elszeparálnám a nőstényeket és hímeket, és minden csoportban meghirdetném őket kifejezetten egérfogó cukorbogyókként, ha hajlandóak ivartalanítani. Vidékre az ideiglenes gazdik nem adnak macskát, mert jajj szegény kint lesz és azonnal meghal, de legyünk őszinték, egy idősebb macska nem kell kb senkinek, és vidéken egerésző cirmosnak még mindig jobb dolga van, minthogy éhen haljon a panelban. Lehetőleg azoknak add, akik legalább tudnak helyesen írni.


Sajnálom, ez sem a legjobb megoldás, de a legjobb, amit korlátolt anyagi lehetőségek mellett még meg tudsz tenni.

2017. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Én azt csinálnám, hogy mindegyik macskáról csinálnék JÓ fotókat (több IGAZÁN JÓ fotót is), és MINDENHOVA feltenném: facebook csoportok, jófogás (egyenként, nem csoportosan), állatorvosi rendelők, menhelyek is fel szokták tenni a profilokat.

Ha tudsz olyan nagy intézménykertet, ahol tudod, hogy vannak macskák, ott is "ottfelejthetsz" egyet-kettőt, bár ez alapvetően nem szép, de 1-1 esetben lehet kielégítő megoldás, ott úgysem tűnik fel, hogy egyel több vagy kevesebb, és etetik is őket (én is dolgoztam olyan intézményben, aminek nagy parkja volt, és voltak "intézményi macsekok")

Amelyik nem megy el, annak sajnos marad a menhely és/vagy Illatos.

2017. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!