Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha még most is...

Mit tegyek ha még most is hull a macskám szőre?

Figyelt kérdés
2 éves ivartalanított fiú macskám van és eléggé hullik a szőre. Anyuék azt mondták lehet rühes, de szerintem nem hisz annak más tünetei is lennének gondolom. Szerintetek mi lehet a "baja"?
2017. jún. 8. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyire hullik?

Egyrészt természetes, hiszen ilyenkor vedlenek.

Ha csupasz foltok is vannak, az bőrbetegség jele, de még sokkal valószínűbb, hogy bolhaallergia, ami nagyon gyakori. Bolhairtással és egy injekcióval tökéletesen kezelhető.

2017. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amikor kifésülöm akkor elég nagy szőrcsomó van a fésű fogai között, de annyira nem vészes. Például ha simogatom akkor csak kicsit lesz szőrös a kezem.

Köszönöm egyébként. :)

2017. jún. 8. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Még az én cicám is vedlik, elég rendesen. V

an egy nagyon sűrű fogú fésűm, direkt kiskedvenc fésüléshez való (nem ember fésű). Azzal elég jól ki tudom szedni a szőrét, már ahol hagyja.

2017. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még normális mennyiség, ennyit az enyém is vedlik.
2017. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem látszik rendellenesség a szőrén meg a bőrén (nem hiányzik foltokban, stb.), akkor adj neki egy kis macskáknak való vitamint. Kapható multivitamin paszta, fressnapfben biztos. Csinálj egy kúrát.
2017. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A bolhák a faroktőnél hagynak bolhaürüléket, kis fekete pontokat kell látnod. Mondjuk akkor vakarózna is.
2017. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szintén két éves ivartalanított kandúrom van és ő is most vedlik.

fésüld sokat, esetleg vehetsz furminátort, ami nagyon megrövidíti a vedlést és gyorsabban végzel vele mint egy sima kefével.

2017. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :) Kipróbálom azokat amiket írtatok.
2017. jún. 9. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!