Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen az a macskáknak való...

Milyen az a macskáknak való tanya, ahol befogadnak cicákat? Jó helye van ott egy macskának?

Figyelt kérdés

(Nem én akarok odavinni cicát.)

Előre is köszönöm!


2017. jún. 8. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Mármint nem macskamenhelyre gondolsz hanem hétköznapi tanyára?

Ha nagyon távol van a járműforgalomtól és idegen kutyáktól, akkor nagyon jól érzik ott magukat a macskák. Egy szomszédmentes tanyán hatalmas vadászterülete is van, mivel a kinti macskáknak erre nagy az igényük. Bárhol napozhatnak, például a veteményesben. A tanya lakóitól meg ételt kapnak.

A kinti macskának ezt tartom legjobb helynek. Mivel akkor sincsenek veszélyben a járművektől mikor már romlani kezdenek az érzékszerveik. Meg a csend miatt könnyen tudnak egerészni.

2017. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én tartok tőle, hogy ez macskamenhely, csak az illető, aki beszélt róla nekem, úgy fogalmazott, hogy tanya, ahol befogadnak macskákat.

De egy menhely az már nem olyan jó, vagy igen... ? :/

2017. jún. 10. 11:58
 3/10 anonim ***** válasza:
A menhely az semmiképp nem ilyen jó mint az 1. válaszban írt tanya. A házimacska nem szeret ketrecben élni, hanem azt imádja ha akkor érezheti magát a vadonban szabadon mikor akarja. Ahol rágcsálókat foghat a termőföldeken, vagy háborítatlanul napozhat.
2017. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát... nem tudom, akkor milyen hely lehet ez... :/ Azt mondta, hogy tanya, ahol befogadnak cicákat.. Aggódom értük, mert még picik. És egy menhelyen vajon hogy lehet az etetés, kapnak ott eleget? Mert akkor elég terük talán van, ha valóban tanyáról van szó.
2017. jún. 10. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az illető ilyen felelőtlen, hogy lepasszolja a macskáját, akkor a legjobb, ha menhelyre viszi. Ott jó esetben szakemberek vannak, akik oltják, féregtelenítik, ivartalanítják és új gazdit keresnek neki.


Ez a tanyás mese teljes baromság. Egy macska sem maradna ott csak úgy magától egy vadidegen helyen, ahol már sok más macska él. Szükségük van territóriumra.

2017. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Basszus, aham, igen volt egy ilyen sejtésem, hogy ez kamu... :/

Nem tudom, gondoltam rá, hogy egyet megtartok, csak nekünk nincsen rendes kerítésünk és néha bejárkálnak kutyák...Bent meg már van egy macskám. Meg segíteni is szívesen segítettem volna benne, hogy keressek nekik gazdikat, de ő azt mondta, hirdetni nem akarja, ez is milyen már...

2017. jún. 10. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Aha...tanya. Magyarul ivarosan, oltatlanul élne kint a kertben párizsin vagy olcsó macska kaján, amíg egy kombájn le nem darálja vagy el nem viszi valami betegség.


Ellenben a menhelyen "szörnyű" dolga lenne, hiszen beoltatják, ivartalanítják és felelősségteljes gazdát keresnek neki.

2017. jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most beszéltünk a "gazdàjukkal" mert észre vettem, h még mindig itt vannak és màr elölre jönnek a kertben ès fèlek, hogy kimennek az utcâra. Azt mondta, ma viszik őket el ès most mâr úgy fogalmazott, hogy menhelyre..

Maximum egyet tarthatnék meg, de még ebbe sem egyeztek bele otthon,igazâból

Egyâltalàn fogadnak egyszerre 5 kismacskât egy menhelyen? Mert én úgy hallottam,h nem....

2017. jún. 17. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogadnak persze. De ilyenkor célszerűbb macskamentő alapítványokkal felvenni a kapcsolatot (minél többel) és ők segítenek.
2017. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most az az állás, hogy ma este viszik őket és ez most akkor mégis csak egy tanya, de valamin magánszemélyé, mert próbáltam a címet kitudakolni,-ezt javasolták egy menhelyen is, hogy akkor ebből kiderül, hogy igazat mondanak-e és nem csak kiteszik őket valahol- de az az illető nem szívesen fogadna ott látogatókat, vagy azt is javasoltam, hogy később vinnénk mi őket oda, ha nem találunk nekik senkit... de akkor így nem lehetett megtudni a pontos címet. Állítólag, vannak ott tehenek is, meg mit tudom én még, milyen állatok és az illető az egerek miatt szeretne macskákat. Nem tudom, nem furcsa ez?

Szerettem volna legalább egyet megtartani, de apukám nem igazán akar belemenni, mert, hogy télen mi lenne vele kint.. de hát ez csak duma, mert nem mindenhol engedik be a cicákat, nem? Az a gond, nekem van itt bent egy idős cicám és félnénk, hogy reagálnának egymásra, ha őt beengednénk.

2017. jún. 17. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!